2012. április. 12. 21:59 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 12. 21:52 Tech

Megijedt a Facebooktól sok Instagram-felhasználó

Nem mindenkit tett boldoggá, hogy a Facebook egymilliárd dollárért felvásárolta az Instagramot. A mobil fotómegosztó szolgáltatás egyes hívei nem rejtették véka alá haragjukat amiatt, hogy a közösségi portálóriás felfalta a kedvencüket.

A régies stílusú fotók megosztását lehetővé tévő alkalmazás egyes hívei a Twitteren rémes cégnek nevezték a Facebookot, amely szégyentelenül eltapos néhány védtelen kreatív elmét. "Azt hiszem, itt az idő, hogy leiratkozzam az Instagram-alkalmazásról, még mielőtt a Facebook tönkreteszi" – írta a Twitteren egy bizonyos Charlie Robinson. "A kedves Facebook megvette az Instagramot. Megint valami, amit tönkre lehet tenni" – morgolódott Jay El Nino Garcia egy másik Twitter-üzenetben.

A közösségi portálok tartalmait tanulmányozó Crimson Hexagon cég elemzői szerint  a felvásárlással kapcsolatos, Twitteren megjelent 201 ezer reagálás közül mindössze 12 százalék volt kedvező. Tíz százalék "undorodott" a Facebooktól, 10 százalék pedig bejelentette, hogy leiratkozik az Instagramról.

A rendkívül népszerű Facebooknak ugyanaz a célja, mint az Instagramnak: arra biztatni az embereket, hogy hálózatokat építsenek az életük megosztására. Az Instagram 30 millió felhasználója számára azonban kedvenc felhasználásuk mást jelent, mint a közösségi hálózatóriásé. Az Instagram-szoftver segítségével a mobiltelefonnal készített felvételeket különböző szűrők segítségével retusálni lehet, és "retro" küllemet biztosítva a felvételnek végül fel lehet tenni a világhálóra.

A Facebooktól eltérően az Instagramon nincsen reklám. A felhasználók pedig nem szívesen látnák, ha a személyes adataikat hirdetőknek adnák el. "A felhasználók így finoman lavírozhattak a magánélet és nyilvánosság között, és volt némi szabad terük a mindenütt jelenlévő Facebooktól távol. Ez fog most megszűnni, amit a felhasználók veszteségként élnek meg" - írta Jenna Wortham, a New York Times technológiai blogrovatában.

"Az Instagram eladása a kemény valóságot tükrözi, azt, hogy megszűnnek a titkos helyek vagy magánterületek, ahol megoszthatjuk a dolgainkat, beszélgethetünk vagy kóborolhatunk a barátainkkal". A néhány még meglévő biztonságos helyet körülzárták, vagy az olyan cégek vásárlási listáján szerepelnek, mint a Google, az Apple vagy a Facebook" – tette hozzá.

Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója igyekezett megnyugtatni az Instagram-híveket. Facebook-oldalán hangsúlyozta: a felhasználók megőrizhetik a Facebookon kívül fotóikat, és távol tarthatják a közösségi portáltól a "követőiket". "Ahelyett, hogy egyszerűen a Facebookba olvasztanánk, meg kell őriznünk és tovább kell építenünk az Instagram erőit" – írta. Döntését az oldalon több mint 140 ezren lájkolták. "Bravó" "Szuper döntés" – írták egyesek, míg mások nem osztották ezt a véleményt.

"Egy fénykép 1000 szót ér" – írta egy bizonyos Peter RonPaul Kallman, aki áthúzta és "egymilliárd dollárral" helyettesítette az "1000 szót".

Hirdetés
Címkék
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. január. 12. 19:30

„Nem szólhat minden videó az orális nyalókendőről” – interjú a Nődokikkal, a TikTok orvos sztárjaival

Elsősorban orvosnak tartják magukat, de szabadidejükben tulajdonképpen megújították a tudományos ismeretterjesztést, amikor pár perces TikTok-videókban magyaráznak el bonyolult nőgyógyászati témákat. A „Nődokikat”, azaz Baradács Istvánt, Czébely-Lénárt Andrást és Csirzó Ádámot kérdeztük a videókról, a tabukról és az orális nyalókendőről.