A Buxtoni Múzeum és Művészeti Galéria tulajdonában lévő "sellő" eredetét kutatják a Lincolni Egyetem tudósai, akik röntgen- és DNS-vizsgálatok segítségével próbálnak fényt deríteni a furcsa teremtmény titkára.
Anita Hollishead, a Lincolni Egyetem konzerválási és restaurátor szakának mesterkurzusának hallgatója akkor figyelt fel a "sellőre", amikor a Buxtoni Múzeumban dolgozott - olvasható a BBC News hírei között.
A Lincolni Egyetem kutatói röntgenvizsgálatnak vetették alá az "emberi" felsőtesttel és halfarokkal rendelkező "leányt", amelyről kiderült, felsőteste fából és drótból készült vázra épült. "Fogazatát csontból faragták, szemei pedig nagy valószínűséggel kagylókból készültek" - vélekedett Anita Hollishead.
A kutatócsoportnak már sikerült megállapítania, hogy a "hableány" hajkoronája emberi hajból készült, további DNS-vizsgálatok során pedig most arra keresik a választ, hogy milyen halfajta "kölcsönözte" a "sellő" alsótestét.
A "hableánynak" 1982-ig párja is volt, a "férfisellő" jelenleg a londoni orvostörténeti intézet gyűjteményét gazdagítja. A "hableány" és a "férfisellő" azonban ismét találkozhat, ugyanis az "ifjút" kikölcsönzik a Buxtoni Múzeum és Művészeti Galéria március 19. és május 13. között megrendezendő időszaki kiállítására.