Egy eldugott vadkamerának pózolt a madár, aki ritka látogatónak számít a Dél-Dunántúlon.
Eurázsiában honos uráli baglyot kaptak lencsevégre a Nyugat-Mecsek Tájvédelmi Körzetben egy madáritatónál. A ritka, nagy méretű faj bizonyítottan az Északi-középhegységben költ, ott is csak kis számban – írja a BAMA.
Ilyen nagy termetű bagoly ritkán téved a Dél-Dunántúlra, a Mecsekben eddig nem is találkoztak vele, így igencsak meglepte a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóságát is, akik közölték, hogy az uráli bagoly Magyarországon fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 100 ezer forint.
Az emberektől távol eső, zárt erdőket kedveli, és inkább a tisztásokhoz közeli területeken fészkel, mélyen megbújva a sűrűben. A portál szerint az uráli bagoly megjelenésében leginkább a macskabagolyra emlékeztet, annál nagyobb, de az uhunál kisebb. Sápadt, szürkésbarna tollazata van, a hátán sötét mintával. Nagy, kerek feje, fekete szemei és szürkésbarna arca drámai hatást kelt, röpte erőteljes. A nagyjából egykilós állat hossza 50–59 cm, szárnyfesztávolsága 120 cm körül mozog.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A balatoni borászok télen érnek rá igazán vendéget fogadni – Földi Bálint a Mérlegen podcastban
Vívónak készült, tévékapcsolgatás közben azonban ráakadt egy borászról szóló műsorra és azonnal eldöntötte, ő is ezt akarja csinálni. Földi Bálint a barátaival kezdett bort készíteni a Balaton-felvidéken, azóta a palackjai eljutottak Budapest legjobb éttermeibe is.