Már nem csupán fikció: holografikus telekonferencia
A holografikus kivetítés és a Cisco Telepresence technológia összekapcsolásával a holografikus telekonferencia a...
A holografikus kivetítés és a Cisco Telepresence technológia összekapcsolásával a holografikus telekonferencia a valóságban is működő műszaki megoldássá vált. Az újszerű megjelenítés és az intelligens hálózat párosítása a videó alapú kommunikáció jövőjét vetíti előre: a színpadon „élőben” megjelenő munkatárssal tényleges, valós idejű beszélgetésre kerülhet sor, akár a világ egy távoli pontjáról.
A Cisco Magyarország november 23-án és 24-én immár tizenharmadik alkalommal rendezi meg a Cisco Expót, az év legnagyobb hálózati konferenciáját és kiállítását, az iparág szakembereinek és döntéshozóinak legjelentősebb hazai szakmai fórumát. Az idei konferencia mottója a határok nélküli együttműködés, amely egyszerre utal a korábbi technológiai határok megszűnésére, a szervezeti és földrajzi határok informatikai átjárhatóságára, valamint az informatika és az üzlet párbeszédére, amely új megvilágításba került a mindent érintő gazdasági válság miatt.
A holografikus találkozásra a konferencia mindkét napján sor kerül. November 23-án (kedden) a Cisco Expo 2010 – Business Class üzleti megközelítésben ad áttekintést az informatika és a gazdaság aktuális trendjeiről, összefüggéseiről, míg november 24-én (szerdán) a Cisco Expo 2010 - TechLine a hálózati informatika szakmai közönsége számára kínál technológiai előadásokat, illetve kiállítást.
A Cisco Expo első, üzleti napjának a legfontosabb célja, hogy az IT szakemberek a döntéshozókkal közösen vitassák meg az informatikának és az informatikai hálózatoknak a szervezetek életében betöltött stratégiai szerepét.
A nyitóelőadásban Inder Sidhu, a Cisco alelnöke arról beszél, hogy a vállalatok hogyan fókuszálhatnak aktuális eredményességükre és ezzel párhuzamosan hogyan fektethetnek be a jövőbe. Egy másik előadásban Nyitrai Zsolt infokommunikációs államtitkár osztja meg gondolatait az informatikai nemzetgazdaságban betöltött szerepéről. Barabási-Albert László, az Egyesült Államokban dolgozó magyar származású professzor a hálózatok működéséről illetve az emberi viselkedés kiszámíthatóságáról tart előadást – nem informatikai megközelítésben. Ezt követően György László, a Cisco Magyarország ügyvezetője a hálózati technológiák üzleti relevanciájáról beszél, majd a konferencia üzleti napját kerekasztal-beszélgetés zárja, amelynek keretében az informatika és az üzlet kapcsolata kerül terítékre, különös tekintettel a gazdasági válság kapcsán felmerült új szempontokat figyelembe véve
A konferencia második, technológiai napja a videó alapú együttműködést bemutató nyitóelőadást és demót követően négy szekcióban – adatközpontok/virtualizáció, alaphálózati technológiák, együttműködéses megoldások valamint szolgáltatói hálózatok – közel negyven előadással várja az érdeklődőket.
A rendezvénnyel kapcsolatos további információk elérhetők itt és itt.