Tech techline.hu 2010. június. 29. 05:41

A legjobb tini-hacker sztorik

Ellentétben a napjainkban már negyvenes, ötvenes éveikben járó, úttörő hackerekkel, az új generáció tagjai már...

 Ellentétben a napjainkban már negyvenes, ötvenes éveikben járó, úttörő hackerekkel, az új generáció tagjai már tizenéves korban elkezdik az ismerkedést a gépekkel. Van persze, aki az ismerkedésnél is tovább megy – lássuk a leghíresebb tini-hacker sztorikat! 
 
A „négyszáztizennégyesek”
Bár nem mostanában történt, de muszáj megemlíteni őket – a 414 volt az első csapat, ahol a tagok 15 és 22 éves cserkészfiatalokból álltak (cserkészek, milyen ironikus.)

A 414-ről már említést tettünk előző cikkünkben, így most legyen elég annyi, hogy ők hozták be a köztudatba a „tini-hacker” kifejezést, illetve hívták fel a hatóságok figyelmét arra, hogy attól, hogy valaki még nincs tizennyolc éves, nem biztos, hogy nem tud betörni a NASA gépeire… 

Mafiaboy
2000 februárjában a CNN, az eBay, az Amazon és a Yahoo fennállásuk legnagyobb DoS (denial of service attack) támadását voltak kénytelenek elviselni, szervereik összeomlottak, jelentős anyagi károkat okozva ezzel, főleg az Amazon és az eBay számára. A támadó a tizennégy éves Mike Calce volt, Kanadából. A bíróság nyolc hónapra nyitott felügyelet alá helyezte, de mivel Mike még kiskorú volt, ez volt a maximum, amit tehettek, az általa okozott dollármilliókban mérhető kár ellenére.

The Analyzer
Az „Analyzer”, polgári nevén  Ehud Tenenbaum Izraelből. Tizenkilenc éves volt, amikor sorozatos támadásokat indított a Pentagon szerverei ellen. John Hamre védelmi miniszter szerint: „az USA fennállása óta a legjobban koordinált és legveszélyesebb hackertámadás volt, védelmi rendszereink ellen.” Ehudot letartoztatták, de a történet további része homályos (érthet* okokból). Annyi biztos, hogy Ehud szabadulása óta egy biztonsági tanácsadó cégnél dolgozik, de a támadás okairól és következményeir*l ellentmondásos hírek keringenek.

C0mrade
A 16 éves *c0mrade*, akinek fiatal korára való tekintettel nem hozták nyilvánosságra az igazi nevét, a NASA és a DTRA (Defense Threat Reduction Agency) szervereire tört be, még 2000-ben. Installált egy backdoort, majd több mint háromezer bizalmas információt tartalmazó levelet „csípett el”. Összesen húsz felhasználónevet és jelszót szerzett meg, ebből tíz olyan hozzáférés volt, amelyekkel katonai/védelmi jellegű szervereken lehetett bejelentkezni. Büntetése hat hónap javítóintézet volt.

Aaron Caffrey
Aaron az „Allied Haxor Elite” egyik tagja, majdnem teljesen megsemmisítette Észak-Amerika legnagyobb kikötőjét, a texasi Port Houstont.  2001. szeptember 20-án DoS támadást indított a kikötő szerverei ellen, ezáltal azok teljesen leterhelődtek/leálltak. Ezek a szerverek vezérelték azonban a navigációs eszközöket, amelyekkel az óriási hajókat és tankereket navigálják a kikötőben – csak a szerencsének és a kikötőben dolgozó szakemberek lélekjelenlétének köszönhető, hogy nem történt katasztrófa. Aaron tizenkilenc éves volt, amikor az eset történt, a támadást azonban olyan ügyesen álcázta, hogy bizonyítékok hiányában 2003-ban ejtették ellene a vádakat.

Downingtown
2008-ban egy tizenöt éves diák a Downigton School District gépeire tört be, mivel unatkozott számítástechnika órán, és el akarta valamivel ütni az időt. Több mint negyvenezer alkalmazott és diák TB számát és személyes adatait küldte el a betöréshez használt iskolai gépről az otthoni számítógépére, „poénból”. Ítélet nem született az ügyben.

Hirdetés