Mint később azt az austini rendőrség számítógépes bűncselekményekre szakosodott osztálya kiderítette, a támadások...
Mint később azt az austini rendőrség számítógépes bűncselekményekre szakosodott osztálya kiderítette, a támadások hátterében Omar Ramos-Lopez (20) állt. Omar a Texas Auto Center alkalmazottja volt, amikor azonban elbocsájtották bosszút forralt. Jelen esetben a bosszú abból állt, hogy Omar betört a cég úgynevezett WebTech Plus (a Payteck fejlesztése) rendszerébe. A rendszer lényege, hogy az autókereskedők egy kis „fekete dobozt” installálnak a műszerfal alá, ami lehetővé teszi az autót eladó- vagy bérbeadó cégnek, hogy átvegye az irányítást a jármű felett. (még belegondolni is rémisztő, de tényleg így van, hiába, ez Amerika…)
Szerencsére odáig nem fajul a WebTech-megoldás, hogy az autót megállítsa/elindítsa és a kormányhoz valamint a pedálokhoz sem nyúl, viszont az operátor bármikor képes elindítani a dudát, a fényszórókat és egyéb elektromos rendszereket. Mindezt a távolból, egy egyszerű PC segítségével. A Texas Auto ezt a rendszert a legtöbb esetben akkor használja, ha az ügyfélnek fizetési elmaradása van (okos amerikai módszer: nem fizettem időben, ezért az autóm elkezd dudálni), de a járművek ellopása esetén is hasznos lehet. Az eljárás már 2002-ben megjelent és azóta is heves vitákat generál.
Ebbe a hálózatban tört be Omar, így több mint száz autótulajdonos érkezett panaszkodva a céghez, miszerint kedvencük a legváratlanabb időpontokban, főleg éjszaka vagy hajnalban kezd el fényszórózni és dudálni (a’la Christine…).
A rendőrség elkérte a LOG fájlokat a WebTech-től, majd az IP cím alapján eljutottak Omar Lopezig.Az adatbázisban 1100 austini ügyfél autójának adata volt, így Omar még viszonylag „kedves” is volt, hogy csak kb. százat szemelt ki magának.