Kína által pénzelt hackerek törték fel az amerikai pénzügyminisztérium informatikai rendszerét
A washingtoni kínai nagykövetség szerint az amerikaiak állítása minden tényalapot nélkülöz és a vád csupán egy Kína elleni rágalomhadjárat része.
A washingtoni kínai nagykövetség szerint az amerikaiak állítása minden tényalapot nélkülöz és a vád csupán egy Kína elleni rágalomhadjárat része.
A megszerzett dokumentumok között beszerzések műszaki leírásaitól kezdve ütemterveken át a szerződéseket tartalmazó mappákig sok minden volt, ami a beszerzési partnereket és a szövetségeseket is kiszolgáltatott helyzetbe hozza például a piaci és politikai riválisokkal szemben.
A külügyminisztérium után a honvédségi beszerzéseket intéző állami céget is kibertámadás érte. A kormány ezúttal is bagatellizálni igyekszik a károkat, ám ütemtervek, személyes adatok és beszerzések is kikerültek. A kiszivárgott dokumentumok szerint veszélybe kerülhet az is, hogy védelmi kiadások elérjék a GDP legalább 2 százalékát, pedig ennek a NATO-vállalásnak a teljesítését Donald Trump is többször követelte.
Már 2023-ban tájékoztatták az Evovacs nevű gyártót a robotporszívóin tátongó biztonsági résekről, ám eddig nem léptek. Meg is lett az eredménye: Amerika-szerte törték fel az eszközöket, bizarr eseteket produkálva.
Jelentést adott ki az OpenAI, melyben azt részletezi, hogy hogyan zavart meg csak idén 20 kiberműveletet. Olyanokat, melyeket a ChatGPT használatával hajtottak végre.
Orosz tévék, bíróságok és más szolgáltatások is leálltak egy több napja tartó hackertámadás során, melynek feltételezett elkövetői az ukrán állam által támogatott hackerek lehettek.
Egy illegális hackerfórumon tette elérhetővé valaki azokat az adatokat, amiket a Fortinet nevű kiberbiztonsági cég egyik Azure-szerveréről szerzett. A vállalat szerint csak kevés ügyfél érintett az esetben.
Egy pofonegyszerű módszerrel lehet csaknem két évtizede hozzáférni a helyi hálózatokhoz kívülről is, köszönhetően a böngészőkben lévő súlyos hibának. A javítás várhatóan hamarosan megérkezik.
Egy amerikai közadatbázisból szereztek meg rengeteg adatot a hackerek. Először elképesztő áron próbálták értékesíteni, most azonban ingyenesen és nyilvánosan hozzáférhető.
Nem éppen hétköznapi problémával szembesült az amerikai KnowBe4 kiberbiztonsági vállalat: az egyik távoli munkavállalójukról kiderült ugyanis, hogy igazából egy észak-koreai hacker.
A FrostyGoop nevű, újonnan felfedezett kártevő miatt állt le több mint 600 lvivi lakásban a fűtés az év elején.
A külgazdasági és külügyminiszter azt mondja, nem ért az informatikai kérdésekhez, hamar elveszti a fonalat, ha az illetékes kollégái ilyesmikről beszélgetnek. Arról is beszélt, hogy nem különösebben érdekli, mi van a levélben, amelyben az orosz hackertámadások következményeiről számolt be a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat akkori vezetője.