A történet még március 26-án esett meg, így valószínűleg nem áprilisi tréfáról van szó, vagy ha igen, akkor egy...
A történet még március 26-án esett meg, így valószínűleg nem áprilisi tréfáról van szó, vagy ha igen, akkor egy kicsit korán kezdte az Amazon.com a tréfálkozást.A SeattleWeeklyt egy olvasójuk kereste meg, mondván, olyan történet esett meg vele az Amazon ügyfélszolgálatával kapcsolatban, amit mindenképpen szeretne megosztani a nagyérdeművel. Az e-mail írója, Will egy számítógép-alkatrészt rendelt az Amazontól (azt is árulnak ugyanis, nem csak könyveket).
A csomag azonban hosszas várakozás után sem érkezett meg, így Will telefont ragadott, és felhívta az Amazon ügyfélszolgálatát. Will levele így szól (annyira jó, hogy tükörfordításban közöljük):
"Esküszöm nem én találtam ki ezt a sztorit.
Szóval, rendeltem egy számítógép-alkatrészt az Amazonon. Amazon Prime előfizetésem van, és a cuccnak tegnap kellett volna megérkeznie – de nem jött meg. Felhívtam az Amazon 800-as számát, hogy érdeklődjem (a szám konkrétan 866-216-1072), és egy hölgy alkalmazott vette fel a telefont, aki egyértelműen alig beszélt angolul. Nagy nehezen megértette, hogy mi a problémám, majd felhívta a csomag szállítóját (közben nekem egy hosszú várakozás a vonalban). Kis idő múlva a hölgy visszatért, és közölte, hogy sajnos a csomag nem lett kézbesítve…
… mert megette egy alligátor.
Ismétlem magam: esküszöm, nem én találtam ki.
Nagyjából ötször elismételtettem vele, gondoltam rosszul értettem. A legtöbb engedmény, amit sikerült kicsikarnom belőle, az volt, hogy „oké… lehet, hogy valami másféle állat volt…”
Letettem a telefont, és felhívtam a csomagküldő szolgálatot. A kérdésemre, hogy mégis, miféle alligátorok zabálják a csomagjaikat, csak annyit mondtak, hogy „Micsodaaaa?” – majd megerősítették, hogy a csomaggal semmi gond, és úton van. Szóval visszahívtam az Amazont is, és addig próbálkoztam, míg végül egy angol nyelven is beszélő operátort találtam. Az ő reakciója az alligátoros történetre ugyanaz volt: „Micsodaaaa?”
Pillanatnyilag várom a csomagot, és ha kézhez kapom, az első, amit majd megnézek, hogy vannak-e rajta óriási harapásnyomok. Az ember sosem tudhatja…"
Eddig a levél. Lehet, hogy a nagy cégeknek lassan le kellene szokniuk arról, hogy Indiában üzemeltetik a call-centereket? Forrás: [SeattleWeekly]