Az ok lehet bármi: felidegesített a főnökünk vagy a családunk, rosszul indult a napunk...
Az ok lehet bármi: felidegesített a főnökünk vagy a családunk, rosszul indult a napunk, késnek a résztvevők a meetingről… A lényeg: van pár percünk arra, hogy egy jót derüljünk, megoldjunk egy kellemes kis fejtörőt, vagy elolvassunk egy érdekes sztorit. Lássuk, mivel ütjük el ami azokat a bizonyos perceket, íme a Techline tíz kedvenc poénos, időt múlató weboldala!
Hogyan néztünk volna ki 1970-ben? Vagy éppen egy iskolai kosárlabdacsapat kapitányaként a nyolcvanas években? Esetleg a kilencvenes évek középiskolai bálkirálynő jelmezében? Nos, csak ugorjunk el a http://www.yearbookyourself.com/ oldalra, használjunk egy fotót magunkról (vagy éppen a webkamerából, ha van a gépünkben), és egy kattintás után, máris dőlhetünk a röhögéstől. Ráadásul minden albumhoz külön zene is dukál (természetesen mindig az adott időszakból egy-egy sláger).
Mindenki ismeri a három képkockából álló aranyos kis képregényeket (ha mást nem is, hát Garfieldet biztosan mindenki). A http://stripgenerator.com/ oldalon ilyen kis „comic strip”-eket készíthetünk pár kattintással, mindenféle rajztudás nélkül. Elég egy poén vagy egy jó ötlet, és készen van a mókás kis képregény – máris boldogíthatjuk vele kollégáinkat.
Bár semmi extra szolgáltatást nem nyújt, csak egy blog – a Safetygraphics mégis bármikor képes jókedvre deríteni bennünket. Az oldalon a lehető leghihetetlenebb, ám mégis igazi (tehát nem Photoshop) figyelmeztető és egyéb táblák fotóit találjuk. Olyan gyöngyszemek találhatók itt, mint például az egyik amerikai nemzeti parkban a „Kérjük, ne üljön rá a krokodilra!” tábla, vagy a hihetetlen ám mégis létező „A magasfeszültséget megérinteni tilos - azonnali halált okoz. És 200 dollár büntetés.”
A „Fail” vagy „Phail” a leet nyelvből szivárgott át a blogger szlengbe, jelentése: hatalmas bukás, „félresikerült”, pofára esés, hiba, bénázás. Borús reggeleken vagy ideges délutánokon kiváló szórakozás lehet a Failblog böngészgetése: így legalább látjuk, hogy nemcsak mi, de szinte mindenki a világon képes bénázni, és ez így is van: hiszen mindenkivel előfordult már, hogy amit csinált, annak a vége egy nagy Fail lett…
Ha kicsit több időnk van, mint öt perc, akkor jöhet a Fuzz! Ha egyszer kipróbálod, örökre a rabja leszel: a Fuzzwich ugyanis nem más, mint egy online rajzfilmkészítő. Mindenki szeretne filmet rendezni – nos itt a lehetőség: kiválaszthatjuk a karaktereket, a hátteret, a zenét, a kameraállást, beírjuk a szöveget, majd megnyomjuk a „felvétel” gombot, és mozgatjuk figuráinkat. Az eredmény hatásos és garantáltan jókedvre derít. A végeredmény olyasmi lesz, mint egy nagyon elborult South Park epizód, ráadásul a Fuzz kezelése annyira egyszerű, hogy még az is tud vele filmet csinálni, aki eleddig maximum csak Wordöt használt. A „minivid” névre hallgató késztermékeket aztán megoszthatjuk, elküldhetjük, és persze a legjobb: böngészhetjük és nézhetjük a többi őrült felhasználó által készített minivideót is. Sőt embed kód segítségével saját oldalunkra/blogunkba is betehetjük remekműveinket.
Ha unjuk már a komoly statisztikákat és grafikonokat, akkor látogassunk el a GraphJam oldalra, és máris szembesülhetünk vele, hogy nem vagyunk egyedül! Az internetezők itt élik ki grafikonellenes vágyaikat, mégpedig úgy, hogy bolondot csinálnak a grafikonokból: a mókás, nevettető vagy éppen meghökkentő statisztikák kifogyhatatlan tárházát találhatjuk ezen az oldalon.
Igaz, a rendőrségi portrérajzolók is ugyanezt csinálják, de az nem ennyire poénos… a Monoface oldalán több mint 750 ezer darabkából állíthatunk elő mókás, rémisztő, meglepő vagy éppen csodaszép arcokat. Sok értelme nincs, ám mégis kreatív és szórakoztató időtöltés.
Az internet böngészése megunhatatlan – ám van, ami még ennél is megunhatatlanabb és érdekesebb. Ez pedig nem más, mint a régi internet böngészése! A WebArchive oldalán bármikor megnézhetjük az 1998-as Index.hu címlapot, visszaolvashatjuk, hogyan tálalták a Bill Clinton botrányt a netes újságok, és persze bármi mást is megkereshetünk a „múltból”, ami csak az eszünkbe jut.
Nálunk csak barkács, buhera vagy „házilag összeszerelt” névvel illetjük az otthoni, amatőr megoldásokat. Angolul „handywork” vagy „quickfix” néven futnak – ha úgy érezzük nem túl jó a kézügyességünk, csak kukkantsuk meg a „There, I fixed it” oldalt, és máris nevetgélhetünk sorstársaink megoldásain.
És végül az egyik legnagyobb kedvenc: a LivePlasma minden zene- és mozirajongónak kötelező. Az oldalon található alkalmazás megpróbálja feltérképezni ízlésünket. Csak adjuk meg kedvenc előadóink és filmjeink listáját, és a LivePlasma máris készít nekünk egy „térképet”, további filmekkel és zenékkel – egy térkép, ami a saját ízlésünket mutatja, illetve további műveket is ajánl.