Tech techline.hu 2010. február. 04. 05:22

Elképesztő siker: kétmillió példány egy hét alatt

Ha eddig azt gondoltuk, hogy a játékosok csak az agyatlan akciót, esetleg a fantasy-elemekben bővelkedő...

Ha eddig azt gondoltuk, hogy a játékosok csak az agyatlan akciót, esetleg a fantasy-elemekben bővelkedő „sárkányos-törpés” kalandjátékokat szeretik, akkor tévedtünk. Úgy tűnik, a piac ki van éhezve a sci-fire. A pörgős akciókban bővelkedő játékmenetet aprólékosan kidolgozott történettel vegyítő Mass Effect 2 kritikáinak pontszám-átlaga 100/96 -  ez máris minden idők második legsikeresebb játékává teszi az Xbox 360 platformon.

A Mass Effect 2 az elmúlt héten 40-szer kapott maximális pontszámot, 30-nál több szerkesztői ajánlást gyűjtött be, és 20 magazin címlapján szerepel szerte a világon, és még a New York Times is megjelentetett róla egy kritikát.
A megjelenés napján a „Mass Effect” kifejezés a 10 leggyakrabban felmerülő szókapcsolat között volt a Twitteren, és a leggyakoribb keresési kifejezés a Google News-on. Az MSNBC.com szerint „a Mass Effect bekerült minden idők legemlékezetesebb játékszériáinak sorába". 
 

A Mass Effect epikus ívű sci-fi akció-szerepjáték, amely egy veszedelmes idegen létformákban és különös, feltérképezetlen világokban bővelkedő univerzumba vezet – részletes írásunk itt található

Az aprólékosan kidolgozott történetbe ágyazott futurisztikus akciót űrfelderítés, érzelmekkel teli karakter-interakció és számos filmbetét emeli a moziélmény szintjére. Bár a rajongók részéről érte néhány negatív kritika is a játékot (inventory rendszer eltűnése, szerepjáték-elemek lebutítása) a számok önmagukért beszélnek: kíváncsian várjuk, vajon mennyit fognak majd eladni a befejező, harmadik részből?

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.