A szürke hétköznapokba nem árt néha egy kis színt vinni.
A szürke hétköznapokba nem árt néha egy kis színt vinni. Ennek egyik egyszerű módja, ha ismerőseink, családtagjaink fotóit (vagy éppen a sajátunkat) alakítjuk át valamilyen mókás, látványos formára, hogy azután együtt nevessünk egy jót a végeredményen.
A dologhoz nem kellene különleges fényképek, akár a webkamerával készült fotókat is feltölthetjük az alábbi oldalak bármelyikére, és néhány kattintással nagyon látványos, meglepő, vagy éppen mulatságos variációkat kreálhatunk.
Photo 505
A Photo 505 talán a legegyszerűbben használható mind közül, itt tényleg kb. 3 kattintással megússzuk a dolgot: kiválasztjuk a nekünk tetsző sablont (az utcai plakáttól a kártyalapokig minden témakör megtalálható), majd a Browse gombra kattintva megadjuk az átalakítani kívánt fotót. Ennyi! A következő oldalon már ott „lógunk a falon”, ha éppen azt választottuk.
A kész képet letölthetjük, vagy az alatta található linekek és kódok segítségével akár fórumokba, weboldalakba is beilleszthető.
PhotoFunia
A Photofunia.com nagyjából ugyanezt teszi lehetővé, viszont más sablonokkal, illetve itt lehetőségünk van akár animációkat is létrehozni. Az ilyen sablonok nézőképén egy kis kamera ikont látunk, az elkészült animáció pedig animált GIF-ként menthető le. Akadnak olyan témák is - például a fényképalbum - amelyben több képet is felhasználhatunk.
A PhotoFunia használatáról további részleteket olvashatnak a Life-Style weboldalon.
Personalized Money
Minthogy a címe is sokat sejtető, nagy meglepetés valószínűleg nem ér senkit, ha azt mondom, itt különféle országok papírpénzeire kerülhet fel a fotónk. A dollártól, a fonton át a forintig minden van a listában. Az utóbbiból sajnos csak a tízezresre kopírozhatjuk fel magunkat.
Kár, hogy a drag and drop nem működik a kép mozgatásakor és méretezésekor, de azért viszonylag könnyen megoldhatjuk mindezt az oldalon látható gombokkal is.
Ha végeztünk, a Finalize image gombra kattintva juthatunk hozzá a végleges „pénzhez”.
Funny.Pho.to
Az alapokat illetően nagy meglepetés ezen az oldalon sem érhet minket, az ötletet finoman szólva lopják egymástól, viszont legalább a sablonok mindenhol mások (persze nagyon hasonlóak). Itt is készíthetünk fotót és animációt egyaránt.
Ám akadnak itt extrák is, így ezen az oldalon lehet választani különféle képkeretek közül is, és ha egy olyan fotót töltünk fel, amelyen a rendszer be tudja azonosítani az arcunkat, akkor lecserélhetjük a sajátunkra a különböző figurák fejét. Így aztán lehet belőlünk Yoda mester vagy akár fáraó is. A poén ez utóbbiakban az, hogy nemcsak egyszerűen odakopírozza a program az arcunkat az eredeti képre, de a színekkel is addig babrál, amíg tökéletesen össze nem dolgozza a fotót az eredeti képpel.
A kész képeket letölthetjük, vagy a shared.pho.to oldal segítségével megoszthatjuk azokat online is.
Fun Photo Box
A Fun Photo Boxban nincs sok újdonság az előbbiekhez képest, sima kép és animáció egyaránt készülhet. Nagyjából azt nyújtja, mint Photo 505, csak itt több témát találunk.
A fotókat felölthetjük a saját gépünkről is, vagy ha korábban már megosztottuk azokat az interneten, akkor az URL is elegendő. A kész kép letölthető és megosztható online.
Image Chef
Az Image Chef oldala elég összetett. Rengeteg animációt és keretet találunk, amelyekkel feldobhatjuk a fotóinkat, extraként pedig készíthetünk egyedi felirattal ellátott fotókat is (például aranylánc medáljára vagy egy autópályás táblára írhatjuk fel kedvesünk nevét).
Rengeteg sablon van, a választást pedig megkönnyíti, hogy kategóriákra osztották őket, viszont nem mindegyik néz ki jól (bár ez bizonyára ízlés kérdése).
Loonapix
Szintén egy a sok közül a Loonapix, ahol ugyancsak látványos sablonok, keretek és arclecserélős témák várnak minket. A végeredményt online galériába menthetjük, vagy elküldhetjük levélben ismerőseinknek. Külön mentés gomb nincs, de ettől még a böngészőben megszokott módokon (jobb klikk, vagy fogd és dobd) lementhetjük a kész képfájlt.
WriteOnIt
Ezen az oldalon magazinok címlapjára kerülhetünk, az általunk megadott szalagcímekkel, vagy az előbbiekhez hasonlóan itt is különféle montázsokat készíthetünk.
A különleges, saját feliratokkal ellátott képeslapok pedig valamivel látványosabbak, mint az Image Chef esetében.
Yearbook yourself
A végére egy kicsit más jellegű oldalt hagytam. A Yearbook yourself segítségével látványos iskolai évkönyvet készíthetünk magunknak.
1950-től 2000-ig bezárólag válhatunk stílust (férfi és női sablonok egyaránt rendelkezésre állnak). A tökéletes hatás eléréséhez kicsit igazgatni kell a fotókat a sablonnak megfelelően, de itt ezt kényelmesen, a fogd és vidd módszerrel tehetjük meg, a végeredmény pedig abszolút megéri a „macerát”. Némelyik képpel egészen megdöbbentő hatást lehet kelteni. :)
Ha elsőre kicsit bonyolultnak tűnne a használat, érdemes végignézni a tutorial videót az oldalon.
Az egyéni „tablófotók” mellett csoportképeket is készíthetünk, amelyen akár az összes szereplő bőrébe belebújhatunk, de lehetőség van több, különböző fotó feltöltésére is.
Aki inkább offline készítene mókás fotókat, annak ajánlom a Magix FunPix Maker programját, amelyről itt írtam korábban, s amely a fenti weboldalakhoz hasonlóan szintén ingyen használható.