Tech techline.hu 2008. március. 20. 05:38

Öregítés és fiatalítás fotók alapján

A Perception Laboratory és a skóciai St.

A Perception Laboratory és a skóciai St. Andrews egyetem egyik „hobbi” projectje, az úgynevezett Face Transformer. Ez egy apró JAVA-ban megírt alkalmazás, amely különböző szűrők, és egy egyszerű arcfelismerő algoritmus segítségével feltöltött fotóinkat átalakítja. Mivé is? Nos a lehetőségek tárháza elég bőséges: először is a kisbaba-kortól egészen az öregkorig változtathatjuk a fotó, pontosabban a fotón látható személy életkorát. Ez a legtöbbször egész jó eredményt produkál – érdekes módon az „öregítés” jobban működik, míg a fiatalítás inkább karikatúrába hajló képeket eredményez. Érdekes opció a „feminise” – ezzel nővé alakíthatjuk magunkat, illetve ha női portrét töltöttünk fel, akkor a „masculinise” segítségével férfivé. A hatás fogalmazzunk úgy… érdekes. Az életkor és a nem megváltoztatásán kívül a Face Transformer további érdekes opciókat is kínál: készíthetünk fotónkból manga (Japán rajzfilm) stílusú képet, vagy leutánozhatjuk híres festők stílusát. Így lehet saját portrénk El Greco vagy Botticelli stílusában (Van Gogh sajnos nincsen, mivel az utánozhatatlan). De lássuk, hogyan is működik ez az apró webes alkalmazás a gyakorlatban.

A St. Andrews egyetem szerverén található JAVA programot ezen az oldalon keresztül érhetjük el. 

Lehetőleg olyan fotót válasszunk, ami olyan „igazolványkép”-szerű, azaz nem vigyorgunk rajta, mint a tejbetök, és lehetőleg szemből mutatja arcunkat. Ha van igazolványképünk, az is megteszi, bár mint tudjuk, a világon minden igazolványkép rettenetes (függetlenül attól, hogyan néz ki az alany), szóval inkább válasszunk valami jobb fotót. Ha megvan a fotó, egyszerűen válasszuk ki az oldalon található első opció segítségével (browse).

Ilyen leszek idős koromban - feltéve ha nem hízok meg.

Ezek után adjuk meg, hogy a fotó amit feltöltöttünk férfit vagy nőt ábrázol-e (male/female), illetve a fotón látható alanya korát. (gyermek, tinédzser, felnőtt, idősebb felnőtt). Utóbbi opcióra azért van szükség, hogy a program algoritmusa tudjon mihez viszonyítani. Végül meg kell adnunk a legfontosabb jellemzőt, az úgynevezett rasszt – segítségképpen: mi Magyarok az esetek 99%-ában a kaukázusi (Caucasian) rasszhoz tartozunk. Ha mindent beállítottunk klikkeljünk a submit gombon.

A következő képernyőn csak ki kell „vágnunk” a fotóból a portrét, erre csak akkor van szükség, ha sok felesleges részlet (háttér) is van a fényképen. Akkor sincs gond, ha ezt a lépést kihagyjuk. Most a képernyő jobb felső sarkában található next gombra kell kattognunk – a következő lépés, megadnunk a szemek és a száj elhelyezkedését. A szoftver alapból felismeri az arc e területeit – előfordulhat azonban, hogy finomítanunk kell rajta. Csak húzzuk az egérrel a megfelelő helyekre a három zöld karikát (a két szem és a száj fölé). Megint egy next gomb és készen is vagyunk.

.. és ilyen lennék ha nő lennék.

Nincs más dolgunk, mint a legördülő listából (choose transform) kiválasztani valamelyiket és máris láthatjuk a végeredményt a fotón. Derült pillanatokat okozhat például a „apeman” transzformáció, melynek segítségével „majomembert” készíthetünk a fotóból.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.