A telepátia nem elég: a rossz emlékeket is kitörli az amerikai katonaság
Az amerikai katonság minden egyes sajtóközleménye közelebb lendít minket a sci-fi felé. A DoDBuzz katonai fejlesztési portál értesülései szerint Dr. John Parmentola, a katonai kutatási és laborfőnök nemcsak azon dolgozik, hogy belső szerveket regenerálhassunk katonáknak, hanem jól halad a telepátia gyakorlati megvalósítása is. Többek között.
Parmentola elmondása szerint több fontos projekten dolgoznak most a katonai laborokban. Az egyik a már korábban is nagy port vert regenerációs projekt, amelynek keretén belül nemcsak végtagokat, hanem belső szerveket is képesek regenerálni emberekben - ehhez pedig olyan molekuláris vázat használnak, amelyek nyom nélkül feloldódnak, miután az emberi sejttenyészet felépült rájuk.
Egy másik projekt keretén belül a katonák gondolatait elektromos jelekké alakítják át egy érzékelőkkel ellátott sapka segítségével. A jeleket ezek után továbbítani tudják hasonló sapkát viselő katonáknak, így lehetővé válik a gondolati úton való csendes kommunikáció, amit sok esetben hangzatosan csak telepátiának neveznek.
Meglepőbb ennél egy harmadik kutatás, amely során saját öntudattal és intelligenciával rendelkező katonákat fejlesztenek. Parmentola ezekkel a mesterséges intelligenciákkal - amelyekkel elmondása szerint lehet már tud kérdés-felelet szinten beszélgetni - a nagy látogatottságú online játékokat, például a World of Warcraftot vagy az EVE Online-t népesítené be egy teszt erejéig. Kíváncsi arra ugyanis, hogy a virtuális katonák meg tudják-e győzni beszédükkel és viselkedésükkel, beszédstílusukkal az emberi játékosokat arról, hogy ők maguk is emberek.
Ezen kísérlet folytatásaként a katonák a harcmezőkön is megjelenhetnének egy úgy nevezett kvantumszellemképes megjelenítési módszerrel. Parmentola szerint az így "leképezett" katonák teljesen fotórealisztikusak lennének és úgy néznének ki, mintha tényleg a valóság részei lennének, nem holmi hologramok.
Parmentola ezek mellett egy olyan projektről is említést tett, amelynek eredményeként a harctéri traumát megélt katonákból "ki lehetne törölni" a nyomasztó, sokkoló élményeket is.