Egyre több csali hotspot jelenik meg, amelyekkel az a probléma, hogy az üzemeltetőik...
Egyre több csali hotspot jelenik meg, amelyekkel az a probléma, hogy az üzemeltetőik esetenként könnyen megszerezhetik a gyanútlan felhasználók bizalmas adatait.
A legtöbb, WiFi kártyát tartalmazó laptopnál és PDA-nál a hálózati kapcsolatok úgy vannak beállítva, hogy ha a gép talál egy nyitott (nem titkosított) hálózatot, akkor ahhoz automatikusan csatlakozik. Ez rendkívül kényelmes megoldás, hiszen semmivel sem kell törődnünk, és ha szerencsénk van, bárhol bekapcsoljuk a gépünket, már működik is az internet. Sajnos azonban egyre gyakoribbak azok a csali hotspotok, amelyek, éppen ezt az automatikus kapcsolódást kihasználva próbálnak meg adatokat szerezni a számítógépünkről.
A vezeték nélküli hálózatok beállításainál megtilthatjuk ezt az automatikus kapcsolódást, vagy felsorolhatjuk, hogy milyen SSID-vel rendelkező WLAN-okban bízunk meg, és csak ezekhez kapcsolódunk automatikusan.
Azonban még ennek a megoldásnak is vannak hiányosságai, mert a már említett, és csupán adatszerzés céljából működtetett hálózatoknak a hackerek a legtöbb esetben a szokásos, alapértelmezett neveket adják. Így azután ha van a megbízható hálózatokat felsoroló listánkban például egy Default vagy Linksys nevű, akkor a hackerek ugyanilyen nevű hálózatához is automatikusan fog csatlakozni a gépünk.
Ezért azt tanácsoljuk, hogy a hálózati beállításoknál ne jelöljük be a feltétel nélküli, automatikus kapcsolódást. Ha pedig titkosított hálózat esetén nem szeretnénk mindig begépelni a hozzáférési adatokat, akkor legalább csak olyan hálózatokat vegyünk fel a megbízható és automatikusan csatlakoztatható listára, amelyeknek egyedi azonosítójuk van. A csali hotspotok nagy valószínűséggel nem fogják ezt az egyedi SSID-t használni.