2007. október. 29. 08:00 techline.hu Utolsó frissítés: 2007. október. 29. 12:43 Tech

Új fejlesztés a Firefox után: Prism

A Prism (prizma) névre keresztelt fejlesztés immár nem csak egy új böngésző...

A Prism (prizma) névre keresztelt fejlesztés immár nem csak egy új böngésző, vagy email kiens lesz, hanem egy szolgáltatáscsomag, melynek fő célja, hogy, a felhasználók számítógépein futó, valamint a weben keresztül használt (vagy a jövőben használt) alkalmazásait egyesítse. Az ötlet nem új, az Adobe is dolgozik egy hasonló elképzelésen(Adobe Integrated Runtime). A Prism-et ma jelentették be a Mozilla hivatalos blogján, és bár vannak elszórt információk (és főleg pletykák) az új "Firefox 3"-ról is (ami állítólag három dimenziós felülettel lesz ellátva, persze hisszük ha látjuk), a mai bejelentésből is kitűnik: a Mozilla, az Adobe-hoz vagy a Google-hoz hasonlóan az online alkalmazások integrálása felé veszi az irányt.

A Prism egy olyan munkakörnyezet lesz, ahol a felhasználó kényelmesen elérheti és használhatja online alkalmazásait (böngészés, facebook, dokumentumok, stb.), egy egységes felületen keresztül, bárhonnan, bármilyen számítógépről. "A Prism segítségével bármilyen webes alkalmazást desktop alkalmazássá konvertálhatunk, így tulajdonképpen nem is fog látszódni, hogy egy ikon mögött a gépünkön található szoftver, vagy esetleg egy webes szolgáltatás rejlik" - írja Alex Faaborg, a Mozilla fejlesztője.
A Prism nyílt forráskódú lesz, a megjelenési időpontról egyelőre nincs hír.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.