Számítógépes játékkal küzdenek a rák ellen - videó
Az emberi szervezetben játszódó akciójáték hatékony lelki és fizikai támogatást nyújt rákbeteg fiataloknak, méghozzá ingyen.
A rákbetegség tünetmentes fázisáról kapta nevét az egészségügyi innovációs szoftverkutatással foglalkozó Hopelab által fejlesztett játék, a Re-Mission. A konzolok világában gyakori, ún. nézd-a-hátam (third person shooter) perspektívában a játékos egy Roxxi nevű nanorobotot irányít rákos páciensek testében. A cél első körben a rákos sejtek elpusztítása, amely mellett esetleges fertőzésekkel és gyógyszermellékhatásokkal is szembe kell nézni – a sikeresen teljesített küldetések pedig remissiohoz, azaz további térfoglalás és daganatfejlődés nélküli állapothoz vezetnek.
A 2001 óta működő, non-profit Hopelab fő küldetésének a krónikus betegségekben szenvedő fiatalok életminőségének javítását tekinti. A Re-Mission révén a tinédzserek nemcsak nagyobb önbizalomra és önkontrollra tehetnek szert, hanem képesek lesznek jobban átlátni a rák folyamatát celluláris szinten. A játékhoz kötődő kontrollvizsgálat ennél pozitívabb hatásokra is fényt derített.
A megvizsgált 375, 13 és 29 közti amerikai, kanadai és ausztrál páciens 80 százalékában kedvező hatást váltott ki a program: vérükben a kemoterápiás szerek magasabb szintjét mérték és egyúttal jobb antibiotikum-érzékenységet is mutattak.
A játékos hivatalos weboldaláról ingyenesen tölthető le a csaknem 2 gigabájtos telepítő, ugyan a fejlesztők nem zárkóznak el a 20 dolláros donáció lehetőségétől sem. A HopeLab már dolgozik a következő, Ruckus Nation címre hallgató játékon, amely a krónikus elhízásban szenvedő fiatalokon próbál segíteni, de terveik között szerepel még az autizmus és a depresszió elleni alkalmazások elkészítése is.