Trendvadász hvg.hu 2011. augusztus. 29. 09:05

Bőséges bónusz az új Apple-vezérnek

Steve Jobs évi egymillió dollárt vitt haza az Apple vezérigazgatójaként. A vállalat új vezetőjének, Tim Cooknak az Apple 384 millió dolláros részvénycsomagot is ad a fizetése mellé.

Az Apple igazgatótanácsa mintegy 383,6 millió dolláros részvénycsomagot szán Tim Cooknak, a cég új vezérigazgatójának – áll a CNN hírében. Feltételük, hogy Steve Jobs utóda az Apple alkalmazásában maradjon az elkövetkezendő évtizedben. A részvények feléről 2016 augusztusában, a másik feléről öt évvel azután, 2021-ben rendelkezhet.

AP

Az Apple ügyvezető igazgatójaként Tim Cooknak tavaly 800 000 dollár volt a fizetése, emellett 900 000 dolláros bónusszhal honorálták erőfeszítéseit. „Kiemelkedő teljesítménye” Steve Jobs 2009-es betegszabadsága alatt ötmillió dolláros bónuszt hozott neki, illetve egy 75 000 részvényből álló pakettet. Mindent összevetve 2010-ben 59 millió dollárral lett gazdagabb. Az IT-szektor egyik legjobban fizetett vezetőjeként tarthatjuk tehát számon.

Hasonló gépe van a Google-nak és Steve Jobsnak is
Wikipedia

Steve Jobs egymillió dollárt keresett évente 1997 óta, amikor is visszatért a cég élére. Ezek alatt az évek alatt nemigen gyűjtött részvény- vagy opciócsomagokat, sem bónuszt. Viszont 1999-ben a cég 90 millió dollárt költött arra, hogy vásárolon az elnök-igazgatónak egy Gulfstream V  repülőgépet, és arra is rávettték, hogy fogadjon el tízmillió Apple-részvényt.

A vállalat értéke kevesebb mint kétmilliárd dollárról 16 milliárdra nőtt Steve Jobs regnálása alatt. Az Apple a világ egyik legértékesebb cége. Papírjainak ára esetenként olyan magasra kúszik, hogy tőzsdei kapitalizációja meghaladja a 341.5 milliárd dollárt.
 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.