Sport hvg.hu 2017. december. 28. 15:12

Dárdai Storck és Leekens fizetésének töredékéért dolgozott szövetségi kapitányként

Az elmúlt hét évben 1,2 milliárd forintot áldozott az MLSZ a szövetségi kapitányok fizetésére a Sport Plusz szerint. Az MLSZ szerint azonban ezek az összegek köszönőviszonyban sincsenek a valósággal.

A magyar válogatott legutóbbi két kapitánya 30-30 millió forintot fizetésért írt alá, derült ki a Sport Plusz gyűjtéséből. Így kis matekkal kiszámítható, hogy Leekens eddig meccs nélkül 60 millió forinttal, Storck a sportigazgatói posztért járó keresete nélkül pedig 780 millió forinttal lett gazdagabb kapitányként.

A hazai frontról érkező szövetségi kapitányok ennél jóval szerényebb összegért vállalták a pozíciót, Egervári Sándor havi 9 milióért írt alá, míg a vészmegoldásként hazacsábított Dárdai Pál havi ötmilliót keresett. A válogatott élén rövid karriert befutó Pintér Attila sem járt rosszul, hiszen az ő fizetése havi 7 millió volt, így kilenc hónapos munkájáért összesen 63 milliós összeget utaltak.

A nagy matekozás végén érkezik csak az igazán elkpépesztő végeredmény: a magyar szövetségi kapitányoknak összesen 1,254 milliárd forintot fizetett ki az MLSZ 2010 óta.

A Magyar Labdarúgó Szövetség cáfolta a Sport Plusz információit. Közleményök szerint a felsorolt összegek köszönőviszonyban sem állnak a valósággal, állításuk szerinta  jelenlegi elnökség működése alatt, 2010 óta nem volt olyan szövetségi kapitánya a magyar válogatottnak, akinek a havi fizetése elérte volna a 10 millió forintot.

párizsi olimpia 2024

Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába

Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.