Az Aston Martin már jövőre beszállna a Forma-1-be
A luxusautókat gyártó brit cég ötven év után ismét beszállna a világ első számú autósport-sorozatába, de csak 2012-től használná az Aston Martin nevet.
Az Aston Martin 1959-ben és 1960-ban már bemutatkozott a Forma-1-ben, de jelentős sikereket nem ért el: konstruktőrként előbb az ötödik, majd a nyolcadik helyen végeztek a szezon végén. Pilótáik – a brit Roy Salvadori, az amerikai Carroll Shelby és a francia Maurice Trintignant – ugyancsak nem értek el kiemelkedő eredményeket.
Az Autocar című brit magazin riportja szerint a cég 2010-ben Prodrive néven már jelen lenne a Száguldó Cirkuszban, két évvel később pedig fel is venné a cég nevét. A tervek szerint a Prodrive szorosan együttműködne a szintén brit központú McLaren-nel, és ugyancsak Mercedes-motorokat használna. Az autókat ugyanakkor a Prodrive banbury-i gyárában raknák össze és fejlesztenék. A hírek szerint két közel-keleti cég is szívesen beszállna a csapat szponzorálásába.
Az Aston Martin alapításának századik évfordulóját ünnepli 2013-ban, addig pedig szeretne egy jól működő F1-es csapatot felállítani. A gyár jelentős múlttal rendelkezik a technikai sportok területén, igaz, ha kiváncsiak vagyunk, pontosan milyennel, alaposan vissza kell mennünk az időben. Az 1920-as években Louis Zborowski grófot támogatták karrierjében, de a versenyző négy év múlva életét vesztette Monzában. Augustus Bertelli következett, de az Aston Martin igazán a második világháború után tudott érdemben beszállni az autóversenyzésbe.
Az 1950-es években a gyár autói a Le Mans-i 24 órás versenyen próbáltak bizonyítani, majd 1959-ben késznek érezték magukat, hogy a Forma-1-ben is bemutatkozzanak. A vállalkozás ígéretesnek indult, de jelentősebb eredmény nem lett belőle, a vezetőség így a visszavonulás mellett döntött.. Az új évezredben az Aston Martin visszatért a sport világába. 2009 júniusában újra rajthoz áll Le Mans-ban, 2010-ben pedig a Forma-1-et tűzte ki célul.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.