2008. november. 06. 15:10 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 06. 14:58 Sport

Edzője szerint nem kizárt, hogy Armstrong indul a Tour-on

Továbbra is tart a találgatás, hogy Lance Armstrong, a jövőre visszatérő országúti kerékpáros sztár a Giro d’Italia után elindul-e a Tour de France-on is 2009-ben, mindenesetre edzője szerint ez egyáltalán nem kizárt.

Chris Carmichael úgy véli, ennek akkor van igazán valós alapja, ha a májusi olasz körversenyen a dobogón végez az amerikai fenomén, aki korábban rekordot jelentő módon sorozatban hétszer diadalmaskodott a Touron. A tréner emlékeztetett rá, hogy hiába van időben közel - alig több mint egy hónap - egymáshoz a két verseny, egyáltalán nem lehetetlen mindkettőn elindulni, példaként hozta fel Eddy Merckx és Miguel Indurain esetét.

Az edző kifejtette, jelenleg a fizikai állapotával vannak gondok Armstrongnak, de ezt teljesen természetesnek nevezte hároméves kihagyás esetén, ami nyilvánvalóan életmódbeli változással jár. Elárulta, hogy a 37 éves sztárnak 76 kilóról 72-re le kell fogynia, de ez nem jelenthet problémát, már csak azért sem, mert heti 30 órát tréningezik.

Armstrongnak ugyanakkor rendkívül nehéz dolga lesz, hogy dobogóra kerüljön a Girón, ugyanis a viadal jövőre ünnepli fennállásának centenáriumi évét, így az olaszoknak ez lesz a fő versenyük. A május 9. és 31. közötti viadal ennek megfelelően minden idők egyik legjobb versenye lehet, hiszen az idei Tour-győztes spanyol Carlos Sastre mellett az olasz Damiano Cunego és Ivan Basso is elszántan készül. A legnagyobbak közül egyedül a címvédő és a Vueltán is győztes Alberto Contador - aki Armstrong csapattársa lesz - nem indul, ő a tavalyi Tour-sikerét szeretné megismételni. A Tour de France július 4-én rajtol.

hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.