A zenész erről mit sem tudott.
Christopher Nolan az Entertainment Weekly Around the Table című magazinjában beszélt arról, hogy gyerekkorában hallotta először azt a nevet, hogy Oppenheimer. Méghozzá a Russians című dalban.
Ebben Sting azt a kérdést teszi fel, hogy „How can I save my little boy from Oppenheimer's deadly toy?” („Hogy menthetem meg a kisfiamat Oppenheimer halálos játékától?” – de itt van egy olyan csavar is, hogy az egyik Japánra ledobott atombombát nevezték el little boy-nak.)
Itt az eredetileg a hidegháborúról szóló 1985-ös dal, amit egyébként Sting tavaly felvett egy új hangszereléssel az orosz-ukrán háború apropóján. (A dalban visszatérő elem, hogy „Remélem az oroszok is szeretik a gyerekeiket”.)
Nolan azt mesélte, hogy gyermekkorában érzékelte a „nukleáris háborútól" való félelmet.
„Az Egyesült Királyságban nőttem fel, olyan időszakban, amikor az emberek nagyon aggódtak a nukleáris fegyverkezés miatt. Amikor 12 vagy 13 éves voltam, a barátaim és én meg voltunk győződve arról, hogy az életünk során valamikor meg fogjuk tapasztalni a nukleáris háborút.”
A Stingtől ismert Oppenheimer megragadt Nolanben, és az évek során egyre többet tudott meg róla.
„Robert, ne borítsd lángba a világot!" - megnéztük az Oppenheimert
Az első pillanattól erős szorongás lesz úrrá a nézőn gyomortájékon, és ez kitart három órán át, miközben nézi Christopher Nolan filmjét, és még csak nem is az atombomba felrobbantása zaklatja fel leginkább.