Egy új programsorozattal járja körbe a témát a Blinken OSA Archívum. Ugyanakkor felhívják a figyelmet a hallgatásra is, és arra, hogy ennek mi az ára.
Félelemnélkül címmel jelentkezik új programsorozattal a többek között a Csillagos Házak programot és a Budapest 100-at is jegyző Blinken OSA Archívum (CEU). Azokat az ismert és ismeretlen bátor embereket mutatják be, akik akár súlyos kockázatokat vállalva kiálltak, kiállnak az igazság mellett, akik a félelmüket legyőzve, kapcsolataikat, munkájukat, egzisztenciájukat, státuszukat kockáztatva kimondják vagy teszik, amit tenniük vagy mondaniuk kell. A programok ugyanakkor felhívják a figyelmet a hallgatásra is, arra csendre, amelyet az igazságérzetünk legszívesebben hangos kiáltással törne meg – és mi mégsem szólunk.
A program része egy március 16-án nyíló kiállítás, valamint színházi előadások, filmek és egyéb események, amelyek a szervezők reményei szerint segítenek erőt meríteni mások bátorságából, rámutatnak saját fel- vagy el nem ismert bátorságunkra, és lehetőséget adnak szembenézni azokkal a félelmeinkkel, amelyek megnehezítik, hogy a tükörbe nézzünk.
A levéltár még 2021 őszén indított programsorozatot a Freeszfe Egyesülettel együttműködésben azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a félelem nélküli beszéd jelentőségére. A most megnyílt Félelemnélkül című kiállítás ennek a programsorozatnak a központi eseménye. A Közép-európai Egyetem Budapestről történő száműzése – a gondolat-, szólás- és akadémiai szabadság erőszakos elnyomása – éppúgy szerepet játszott a kiállítás létrejöttében, mint az a példaértékű kiállás, amit a Színház és Filmművészeti Egyetem hallgatói tanúsítottak a hatalom önkényével szemben.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: