2018. április. 17. 20:00 hvg.hu Utolsó frissítés: 2018. április. 17. 17:05 Kult

A képek visszatérése

Száz előadás hangzik majd el a képi tanulásról az MTA konferenciáján

Puszta sorminták-e az illusztrációk gyermekeink iskolakönyveiben, avagy a kép éppenséggel önálló jelentéseket hordoz? Gyermekeink vagy tanítóik vannak-e inkább otthon a képek világában? Lehet-e képekben gondolkodni, hogyan egészítik ki egymást képies és szóbeli gondolkodás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a  Magyar Tudományos Akadémián  április 26–28-án megrendezendő  8. Budapesti Képi Tanulás Konferencia. Közel száz előadás hangzik el a vizuális kultúra, a vizuális oktatás, a tudományos vizualizáció, a film, a rajz, a képi nyelv és képi logika tárgyköréből. Az emberi kommunikáció eredendően képies. Az írott és nyomtatott szó évezredei-évszázadai után ma valóságos képi hazatérésnek és képi felszabadulásnak vagyunk tanúi. A konferencia a kultúra képi fordulatáról tudósít, és ezt a fordulatot törekszik elősegíteni. A BME Műszaki Pedagógia Tanszék Képi Tanulás Műhelye és az MTA által közösen rendezett eseményre Japántól Brazíliáig húsznál több országból érkeznek a vendégek.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.