Kult hvg.hu 2017. április. 04. 14:36

Ian McKellen elárulta, Gandalf után miért nem vállalta Dumbledore szerepét is

Az X-Men és A Gyűrűk Ura után a Harry Potter egyik vezéralakját is behúzhatta volna az angol színészlegenda. Most kiderült, Richard Harris halála után végül miért nem ő lett a professzor.

Sir Ian McKellent hazájában az egyik legnagyobb Shakespeare-színésznek tartják, de nemzetközileg leginkább a legismertebb fantasy-filmszériák hozták meg neki a hírnevet. Pedig alapból későn indult be a mozis karrierje, 50 éves kora után, a kilencvenes években kezdtek záporozni a filmszerepek.

Első nagyobb dobása az 1995-ös III. Richárd címszerepe volt, majd az 1998-as Érzelmek tengerében című filmért már Oscarra is jelölték. Innentől már nem volt megállás, a 2000-es X-Menben először játszotta el Magneto szerepét, amit később még négyszer megismételt. A Gyűrűk Ura- és A hobbit-filmek Gandalfjaként pedig második Oscar-jelölését is begyűjtötte.

Gandalfként lett igazán népszerű
Intercom

Azóta láthattuk A szépség és a szörnyeteg Tik-tak úrjaként és még idős Sherlock Holmes-ként is feltűnt a Mr. Holmes-ban, de még egy ikonikus szerepe lehetett volna.

Azt eddig is lehetett tudni, hogy az első két Harry Potter-filmben szereplő Richard Harris halála után felajánlották neki Dumbledore professzor szerepét, de az csak most derült ki, hogy miért utasította vissza. A BBC podcastjában felmerült egy idézet Harristől, amelyben "technikailag brilliáns, de szenvedélytelen" színésznek nevezte McKellent – emiatt érezte úgy, nem viheti tovább egy olyan ember szerepét, aki nem tartaná őt ehhez méltónak.

Richard Harris és Michael Gambon Dumbledore professzorként
Intercom

Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.