Kult MTI 2016. augusztus. 16. 11:43

Martin Luther King Nobel-díjáról peren kívüli megállapodás született az örökösök között

Jimmy Carter, volt amerikai elnök is részt vett a tulajdonvita rendezésében.

Peren kívüli megállapodás tett pontot egy évek óta húzódó jogi vita végére, amely Martin Luther King örökösei - három életben lévő gyermeke - között folyt a néhai polgárjogi vezető Nobel-díjának eladásáról.

Az 1968-ban meggyilkolt Martin Luther King hagyatékát gondozó testület elnöke, Martin Luther King III és fivére, Dexter King 2014-ben úgy döntött, hogy mivel a hagyatéknak pénzre van szüksége, egy meg nem nevezett magányszemélynek eladják apjuk Nobel-békedíját és azt a bibliát, amelyet King a hatvanas években, a polgárjogi mozgalom idején forgatott. King lánya, Bernice, akinél a tárgyak voltak, azonban megtámadta az elhatározást arra hivatkozva, hogy az örökségnek ezek az ereklyéi szentek a család számára.

Az ügyben indult per bírója, Robert McBurney még 2014 februárjában elrendelte, hogy a bírósági eljárás végéig elzárt széfben tartsák a két relikviát. Ennek a széfnek a kulcsát adta át hétfőn a bíró Martin Luther King III részére, miután a testvérek bejelentették, hogy elállnak a pereskedéstől. A bíró közölte, hogy nem ismeri a peren kívüli megállapodás részleteit, és arról egyelőre az örökösök sem számoltak be a nyilvánosságnak.

McBurney bíró júliusban úgy döntött, hogy a biblia, amelyet Barack Obama elnök is használt 2013-ban második elnöki beiktatásakor, a King-hagyaték tulajdona. Hétfőn a Nobel-díj tulajdoni per kezdődött volna el. A testvérek közötti vita rendezésében mediátorként Jimmy Carter volt elnök is részt vett.

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.