Először teljesítette női versenyző a világ egyik legnehezebb maratonját
A maraton ötletét ráadásul egy börtönszökés története ihlette.
A maraton ötletét ráadásul egy börtönszökés története ihlette.
Az amerikai színésznő maga mesélte el a történteket egy interjúban.
Az összegyűltek Martin Luther Kingre és a fekete polgárjogi mozgalomra emlékeztek, illetve a rendőri erőszak következtében meghalt vagy megsebesült afroamerikaiakra.
Bernice A. King a rendőri erőszak áldozatául esett fekete férfi, Rayshard Brooks gyászszertartásán mondott beszédet.
Egy Martin Luther King nevén gúnyolódó rasszista képhez kommentált pozitívan a miniszteri biztos Facebook-oldalának kezelője.
Tüntetést, zavargást és fosztogatást váltott ki több amerikai nagyvárosban, hogy egy fehér rendőr brutális intézkedése nyomán meghalt egy afroamerikai, ami fölélesztette a társadalmi egyenlőtlenség és a jogi megkülönböztetés miatt lappangó indulatokat a fekete közösségben, de a tiltakozók messze nem csak feketék. A rendőr ellen vádat emeltek, de nem lesz egyszerű bizonyítani a szándékosságot.
A hatvanas évek hajnalán az amerikaiak többsége derűsen tekintett a jövőbe. John F. Kennedy meggyilkolása, a polgárjogi mozgalmak, a vietnami háború viszont olyan feszültséget teremtett, amely kettészakította a nemzetet. A legendás woodstocki fesztivál ötvenedik évfordulóján megnéztük, mi történt abban a forrongó évtizedben, amelynek mintegy szimbolikus lezárása minden idők legfontosabb zenei fesztiválja lett.
Január 23-a óta tibeti hangtál gongjával nyugtáznak minden döntést az abai képviselő-testületben. Az ülések ideje alatt gyertya is ég a tárgyalóban, hogy távol tartsa az ártó szellemeket – adta hírül az Átlátszó.
Az ötvenes-hatvan évek amerikai polgári jogi mozgalmainak egyik vezéregyéniségeként az erőszakmentességért is kampányolt, végül merénylet áldozata lett. A gyilkosság körülményei pedig még mindig vitatottak. 90 éves lenne Martin Luther King.
A fekete polgárjogi harcos 1963. augusztus 28-án a Lincoln-szobor előtt történelmet írt.
A meggyilkolt polgárjogi harcosra emlékeztek az Egyesült Államokban.
Ezt a kérdést kiáltotta többször is egy újságíró Donald Trump után, aki éppen távozóban volt egy sajtónyilvános eseményről. Az elnök a füle botját sem mozdította.