Debrecenbe jóval több külföldi ment, Gyulára viszont sokkal kevesebb.
Januárban 836 ezer vendég 2,1 millió vendégéjszakát töltött el a magyar szálláshelyeken – közölte szerdán a KSH, hozzátéve, hogy a vendégek száma összességében 10, a vendégéjszakáké 11 százalékkal nőtt. A Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében felhívja a figyelmet arra: ez a szám még a Covid előtti utolsó év, 2019 januárjának számait is 8 százalékkal múlja felül.
A belföldi vendégek száma 8,2 (összesen 435 ezer), a vendégéjszakáké 8,9 százalékkal nőtt (összesen 1 millió) az előző év azonos hónapjához képest. A belföldivendég-éjszakák száma a Sopron–Fertő turisztikai térségben 27 százalékkal bővült, míg Győr–Pannonhalma térségében 6,6 százalékkal csökkent az előző évhez képest, míg a Balatonnál 19, Budapesten 0,5 százalékkal emelkedett.
A külföldi vendégek és vendégéjszakák száma egyaránt 12 százalékkal emelkedett (402 ezer vendég 1,1 millió vendégéjszaka) az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A külföldivendég-éjszakák száma Debrecen és térségében 33 százalékkal bővült, míg Gyula és térségében 30 százalékkal visszaesett az előző évhez képest, miközben Budapesten 15, a Balatonnál 0,8 százalékkal emelkedett.
Januárban amúgy összesen 17 300 turisztikai szálláshely, ezen belül 2017 kereskedelmi, illetve 15 283 magán- és egyéb szálláshely fogadott vendégeket.
A kereskedelmi szálláshelyeken az összes bruttó árbevétel 34,8 milliárd forint volt, folyó áron 8,4 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.