Vállalkozás hvg.hu 2013. december. 20. 18:00

220 milliót fektetnek egy induló egészségügyi vállalkozásba

A Széchenyi Tőkealap összesen 220 millió forintot fektet be két ütemben egy hazai induló vállalkozásba. Első lépésként 120 millió, majd 2014-ben 100 millió forint tőkebefektetéssel segíti az üzleti tervek megvalósítását, egyharmados tulajdonrészt szerezve ezzel a vállalkozásban. A cég mozgó szűrőbuszt szerel fel, amelyben lesz CT, szemészet, utrahang.

A tőkeforrásból a kaposvári Med-Scop Hungary egy komplett diagnosztikai eszközparkkal rendelkező mobil szűrőállomás felszerelését és üzemeltetését tervezi, illetve egyedi egészségügyi szoftverek és technológia fejlesztésére kívánja fordítani. A szűrőbusz kapacitását egyrészt a régió egészségügyi intézményei köthetik le, másrészt az ország bármely pontján alkalmas prevenciós szűrőprogramok lebonyolítására – a vállalati vagy a magán-egészségügyi szféra szereplőivel együttműködve.

Az SZTA-val kötött megállapodás további fejlesztési tervekre is kiterjed. A Med-Scop Hungary két web alapú – egy humánbeteg diagnosztikai és döntéstámogató rendszer, illetve egy webes állatorvosi anatómiai képtár - rendszer továbbfejlesztését végzi el a következő év során a tőkebevonás segítségével. A két szoftvert – a Humeda-t és a Vetfusion-t – a jövőben elsősorban belföldi majd a későbbiekben nemzetközi piacon tervezik értékesíteni.

A Széchenyi Tőkealap az EU által notifikált új terméke keretében összesen 220 millió forintot fektet be két ütemben az induló vállalkozásba. Első lépésként 120 millió, majd 2014-ben 100 millió forint tőkebefektetéssel segíti az üzleti tervek megvalósítását, egyharmados tulajdonrészt szerezve ezzel a vállalkozásban.

A Széchenyi Tőkealap honlapja szerint, tőlük az alábbi feltételekkel szerezhetnek forrást kisvállalkozások:

Milyen cégek juthatnak finanszírozáshoz?

Legalább 2 éve működő, legalább 10 fős kisvállalkozások, amelyek a hazai és esetleg külföldi piacokon is érvényesülni kívánnak.

Mekkora összegről van szó?

Maximum 200 000 euró, illetve ugyanennyi hitel adható. Az Alap mindösszesen 14 milliárd forintot kíván befektetni 2015. év végéig.

Mire lehet elkölteni a forrást?

Eszközvásárlás, humán költségek, infrastruktúra-fejlesztés, forgóeszköz finanszírozás.

Mit vár el a befektető?

Átlátható működést és megalapozott üzleti tervet, amelynek ismeretében kisebbségi tulajdonosként, maximum 5 évre száll be a vállalkozásba.