2013. november. 28. 12:48 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. november. 28. 12:47 Vállalkozás

Menő céges irodát akar? Ne vegyen, béreljen műkincset!

Műkincs bérbeadó szolgáltatással mutatkozik be egy magyar startup az Art Market képzőművészeti kiállításon.

Magyarországon egyedülálló üzleti modellel mutatkozik be a ma kezdődő budapesti Art Market képzőművészeti kiállításon egy hazai startup cég, amely kortárs festményeket ad bérbe vállalkozásoknak és közintézményeknek. Az angolszász országokban már évek óta gyakorlat, hogy cégek irodáikba nem vásárolnak festményeket és más műtárgyakat, hanem hosszabb-rövidebb időre bérbe veszik azokat. Erre a piacra nyomulna rá a magyar családi tulajdonban lévő ArtRent Kft.

„Az Artrent Kft. a tulajdonát képező kortárs műalkotást határozott időtartamra a bérbevevő használatába adja” – foglalja össze a szolgáltatást Dallos Anikó, tulajdonos-alapító műgyűjtő. A bérbevevők vállalkozások vagy költségvetési intézmények, amelyek kortárs magyar festők műalkotásaival dobnák fel munkakörnyezetüket.

Az ArtRent, amely magyar tulajdonú startup, de angolszász mintájú, innovatív üzleti modellt valósít meg, a november 28-án nyíló Art Market képzőművészeti vásáron mutatja be, hogyan is működik a konstrukció. Műtárgybérlés esetén a finanszírozás összege havi 3 ezer és 20-25 ezer forint között lehet. A képek bérleti szerződés keretében kerülnek a gazdasági társaságokhoz, egyéni vállalkozókhoz vagy közintézményekhez. A futamidő (24 vagy 36 hónap) végén a képek visszakerülnek az ArtRent-hez, szerződéshosszabbítással maradnak a cégnél, de akár megvásárlásukra is sor kerülhet. „Mi megvásároljuk a képeket a művészektől, azaz a festmények az ArtRent tulajdonát képezik”- mondta Dallos Anikó.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.