Már kétszáz éve húzódik egy eddig meddő vita a Görögországból a British Museumba került márványokkal kapcsolatban, de elképzelhető, hogy végre közelebb került a helyzet megoldása.
Görögország a Parthenonból származó, jelenleg a British Museumban található Elgin-márványok visszaszolgáltatását követeli, a brit kormányfő hajthatatlan. Károly király egy görög zászlós nyakkendővel üzenhetett neki.
Huszonötezer festményt hagyott hátra a volt olasz elnök, amelyeknek csak a tárolása évi 800 ezer euróba kerül, miközben az egész, minőségtelen kollekció értéke legfeljebb 20 millió euró.
A régészek terrakotta figurákat – egyebek között egy delfinen utazó Erószt – találtak az eredetileg szübariszi görögök által alapított Paestum itáliai romvárosban, a műkincsek új betekintést nyújtanak az ókori város vallási életébe.
Ari Santeri Kupsus finn műgyűjtő volt a finn köztársasági elnök személyes stylistja, vásároltak tőle ruhát szentpétervári maffiózók, szűk negyedszázaddal ezelőtt érkezett meg Magyarországra, ahol divattal, ingatlannal, kultúrával is foglalkozott. Finnként markáns véleménye van az orosz-ukrán háborúról. „Hasonló a történet, mint a finnországi téli háborúban. Az oroszok akkor is hazudtak. Putyin most négy nappal a háború előtt azt mondta, nem fogják megtámadni Ukrajnát", mondja Ari Santeri Kupsus. HVG-portré.
Hét egyházi témájú festményt is szeretnének visszakapni Oroszországtól a lengyelek, amiket még a szovjetek vittek el tőlük a második világháború idején. Korábban több tízezer másik műkincset is visszakértek, mindeddig hiába.