Vállalkozás hvg.hu 2013. október. 21. 11:47

Eladhatják a Praktikert

Akár hárommilliárd forintos tőkepótlásra is szüksége lehet a magyarországi Praktiker hálózatnak az életben maradáshoz. A Napi.hu úgy tudja, a magyar Praktiker német anyavállalata felszámolásának beterjesztése után már a magyar lánc értékesítéséről is szó van, de az egyelőre még bizonytalan, hogy hányan és főleg kik érdeklődhetnek a Praktiker Kft. iránt.

A hazai leánycég, a Praktiker Kft. a német anyavállalattól eltérően nincs csődben, a magyar hálózat tulajdonosa, a Praktiker International Gmbh. (PI) azonban felszámolási eljárás iránti kérelmet terjesztett be az elmúlt héten. Ennek következtében tárgyalt Budapesten a PI felszámolója az elmúlt héten. A vagyonfelügyelettel megbízott személy, Christopher Seagon ugyanaz a személy, aki a többi Praktiker-cég felszámolását is irányítja – tudta meg a Napi.hu.

Kalapács alá kerülhet a magyarországi Praktiker?
MTI / Földi Imre

A lap úgy tudja, hogy a budapesti tárgyalások már a magyar lánc értékesítéséről szóltak, de az egyelőre még bizonytalan, hogy hányan és főleg kik érdeklődhetnek a Praktiker Kft. iránt. Ezek számát minden bizonnyal csökkenti a cég megmentésének várható magas költsége. A Praktiker Kft. mérlegéből kideríthető, hogy a cégnek minimum 2, de inkább 3 milliárd forintos tőkeinjekcióra van szüksége az életben maradáshoz. A cégt a tavalyi évet 27 milliárdos árbevétel mellett 2,5 milliárd forintos veszteséggel zárta.

A németországi Praktiker AG megmentésével próbálkozó csődgondnokok szeptember elején jelentették be, hogy kivezetik a Praktiker márkát a német piacról, mert nem sikerült befektetőt találni a hálózatra, ezért a német üzletekben megkezdődött a végkiárusítás. A konszernhez tartozó Max Bahr áruházlánc azonban úgy tűnik, túlélheti a csődöt, mert ez iránt mutatkozik befektetői érdeklődés.

Karl-Heinz Keth, a Praktiker Magyarország ügyvezető igazgatója az MTI megkeresésére a múlt hét közepén még sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta a magyarországi Praktikerek értékesítéséről szóló információt. Elmondta ugyanakkor, hogy az áruházak zavartalanul működnek.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.