Vállalkozás MTI 2013. március. 18. 06:57

Parragh tudja, hogy Orbán szekértolójának tartják

"Tudom, hogy azt mondják, Orbán szekértolója vagyok. De ez így marhaság" – mondta Parragh László a Népszabadságnak adott nyilatkozatában.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a lap hétfői számában közölt interjúban elismerte, hogy az Orbán-kabinetet nem bírálják keményen, ám ez szerinte azért van, mert a kormány épp azt a politikát képviseli – az adórendszertől az oktatáspolitikán át a szociálpolitikáig –, amely a vállalkozóknak jó.

Túry Gergely

Annak firtatására, mivel sikerült meggyőznie a miniszterelnököt a szakképzéssel kapcsolatos átalakításokat illetően, kifejtette: hosszú vita volt arról, mekkora legyen a közismereti tárgyak aránya a szakképzésben. "Megállapodtunk a kormánnyal, ám a Fidesz-frakció és a fideszes vezetésű oktatási bizottság ezt leszavazta. Ez konfrontációs pont volt. A kormányfő felvállalta e konfliktust. Ideológiai alapon, mert azonos álláspontot képviseltünk" – mondta.

"Nekünk tényleg számos területen jó az, amit a kormány tesz. A szakképzésben is azt csinálták, amit kértünk. A felnőttképzésben azt tervezik megtenni, amit kérünk. Az, hogy a felsőoktatásban a diót elkezdte feltörni a kormány, szintén jó" – jelentette ki.

A szakképzésben a kamarai elnök szerint nem szakmai, hanem egzisztenciális vita van, hiszen, ha átalakítják a struktúrát, kapacitást szabadítanak fel. "Így be lehet zárni néhány iskolát, és el lehet küldeni néhány ezer pedagógust. Pontos számaink vannak erre vonatkozólag" – ismertette.

Parragh László szerint "a felsőoktatásnak is jót tesz, ha ott a kamara, ha ott a gazdaság". Örülnek annak a szándéknak, hogy a vállalkozók is átválthatják devizahiteleiket, a terv kidolgozásában is részt vesznek – mondta a BKIK elnöke. Hozzátette ugyanakkor, érdekük az is, hogy olyan megoldás szülessen, amely a bankoknak is elfogadható, mert jól működő hitelintézeti rendszer nélkül nincs jól működő gazdaság.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.