Vezetői fizetések: mennyit keresnek az MVM nagy leányvállalatainál?
A Magyar Villamosművek (MVM) csoporthoz tartozó tizenhárom leányvállalat is közzétette vezetőinek javadalmazását, a kisebb cégeknél 666 ezer forint és 1,6 millió forint, a nagyobbaknál 1-2 millió forint között alakul a bruttó alapbér.
A nagyobb társaságok között Vértesi Erőmű Zrt.-nél az elnök-vezérigazgató kétmillió forint, maximum 60 százalék prémiumot kaphat, ezen kívüli havonta 6000 forint étkezési utalvány és munkaviszony idejétől függően több hónap felmondási idő illeti meg. A felügyelő bizottság elnöke 120 ezer forintot, a tagok 90 ezer forintot kapnak. Az igazgatóság elnöke 240 ezer forint, az igazgatósági tagok 140 ezer forintot vihetnek haza havonta.
A Paksi Atomerőmű Zrt. vezérigazgatójának személyi alapbére 2 millió 284 ezer forint. A közgyűlési határozatban megfogalmazott célok teljesítése esetén a személyi alapbér 80 százalékáig prémiumot kaphat. A Paksi Atomerőmű munkavállalói számára az egészségre ártalmas körülmények között végzett időszakos munkavégzésért járó pótlék a személyi alapbérének 30 százaléka. A vezérigazgatónak végkielégítés a Munka Törvénykönyve szerint jár, valamint 195 nap felmondási idővel számolhat. A Paksi Atomerőmű igazgatóságának elnökének 347 ezer forint megbízási díj jár, a tagság 269 ezer forint megbízási díjra jogosult. A felügyelő bizottság elnöke 254 ezer forintot kap havonta, a tagok 194 ezer forint jár.
Az OVIT vezérigazgatójának 1 millió 536 ezer forint besorolási bére van, ezen kívül 12 ezer forint étkezési jegyet kap valamint önkéntes nyugdíj és egészségpénztári tagdíjat is befizet a cég. Az OVIT-nál az igazgatósági elnök 251 ezer forintot, a felügyelő bizottsági elnök 202 ezer forintot kap tiszteletdíjként. A felügyelő bizottsági tagokat 155 ezer forint, az igazgatósági tagokat 201 ezer forint tiszteletdíj illeti meg.
Az MVM Trade Zrt.-nél vezető állású munkavállalóként megjelölt kereskedelmi igazgatónak 1 millió 500 ezer forint besorolási bére van. Ezen kívül maximum 60 százalékos prémiumot, és egyéb juttatásként önkéntes egészségpénztári és nyugdíjpénztári befizetést kap, a kollektív szerződés szerint 12 hónap illeti meg, és maximum 8 hónap felmondási idő jár neki. A felügyelő bizottsági elnök 198 ezer, az igazgatósági elnök 248 ezer forintot kap. Az fb-tagok 169 ezer forint, az ig-tagok 198 ezer forint díjat kapnak tisztségük után.
Az MVM Partner Energiakereskedelmi Zrt. operatív igazgatója 1 millió 100 ezer forint besorolási bérrel rendelkezik, ennek maximum 60 százalékát kaphatja prémiumként. Ő is részesül a cég önkéntes egészségpénztári és nyugdíjpénztári befizetésekből. A végkielégítése 4 havi átlagkeresete, a felmondási ideje 60 nap. A cégnél az fb-elnök 102 ezer forint tiszteletdíjat kap, a tagok 83 ezer forint javadalmazásban részesülnek. Az ig-elnök 180 ezer forint, a tagok 144 ezer forint tiszteletdíjat kapnak. A MAVIR Zrt. ugyanakkor azt közölte, hogy rájuk nem vonatkozik a kormányrendelet, mert sem állami, sem helyi önkormányzati feladatot nem látnak el, nem végeznek közfeladatot, ezért nem minősülnek közfeladatot ellátó szervezetnek.
Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) felső vezetőinek alapbére és ösztönzője ugyan különböző, de egységes juttatásban részesülnek. Az MVM Zrt. vezérigazgatójának havi alapbére 2,765 millió forint, de a kétmillió feletti részt a munkáltató havonta átutalja a Kríziskezelő Alapba. Még egy kétmillió forintot meghaladó alapbér van az MVM-nél: az egyik 40 éve alkalmazott vezérigazgató-helyettes kap havi 2,129 millió forintot, de ebből minden hónapban 129 ezer forint a Kríziskezelő Alapba kerül.