Itthon hvg.hu 2024. május. 15. 21:49

Magyar Péter márciusban távozott a Hodler Alapkezelőtől is

A Hodlerben Magyar Péteren kívül más, a kormányhoz köthető személy is feladatot vállalt korábban, a felügyelőbizottságnak például tagja volt Lantos Csaba jelenlegi energiaügyi miniszter is.

Márciusban vált meg a Hodler Alapkezelő Zrt.-nél betöltött pozíciójától Magyar Péter – derült ki a Tisza Párt alelnökének válaszából, amelyet az RTL.hu megkeresésére küldött.

Azt már korábban is lehetett tudni, hogy a politikus önként távozott az MBH Bank Nyrt. felügyelőbizottságából, valamint a Lázár János-féle Építési és Közlekedési Minisztérium alá tartozó Magyar Közút Nonprofit Zrt. igazgatóságából is. Ezeken kívül azonban a Hodlernél is vállalt munkát, Magyar Péter volt ugyanis az alapkezelő jogi igazgatója – írta az RTL.

Az alapvetően agrárbefektetésekkel foglalkozó Hodlerben Magyar Péteren kívül más, a kormányhoz köthető személy is feladatot vállalt korábban, a felügyelőbizottságnak például tagja volt Lantos Csaba jelenlegi energiaügyi miniszter is. Emellett a szervezet igazgatósági elnöke az agrárszakember Kerezsi Miklós, aki a zrt. honlapja szerint a Lázár János-féle Mezőhegyesi Ménesbirtok vagyonkezeléséért felelős alapítvány (Jövő Nemzedék Földje Alapítvány) kuratóriumának és felügyelőbizottságának tagja.

Magyar Péter tavaly novemberben tulajdonosa lett egy tanácsadó cégnek, az LLM Tanácsadó és Befektetési Zrt.-nek, de az RTL kérdésére azt közölte, hogy ezen a vállalaton keresztül sem áll kapcsolatban az alapkezelővel.

Török Gábor: Ha 45 százalék alatt teljesít a Fidesz az EP-választásokon, az válságba taszíthatja a pártot

A politológus szerint a Fideszen belül a februári kapkodáshoz viszonyítva láthatóan most nyugodtabbak a kedélyek, és egy jó eredménnyel stabilizálni tudja a helyzetét a kormánypárt.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.