Korábban Magyar Péter azzal vádolta a Demokratikus Koalíciót, hogy összejátszik a Fidesszel, ezért nem születik megállapodás. Most a kormánypárt kivonult, a többiek megszavazták: új pályázatokat kell kiírni.
Halogatják a megállapodást a műanyagok visszaszorításáról az ENSZ tagállamai, miközben egyre inkább átjárják környezetünket, sőt már szervezetünket is a mikroműanyagok. Sokszor meglepően nagy koncentrációban jelennek meg hazai vizeinkben, a szakértők aprólékosabb szennyvíztisztítást, nagyobb odafigyelést és egységes mérést szorgalmaznak, ami még a jövő zenéje. Addig maradnak a folyótakarítási akciók, amelyekből minden korábbinál többet szerveztek tavaly. Mind a műanyaggyártásnál, mind a folyótakarításnál kulcskérdés, hogy a forrásnál kellene kezdeni a munkát.
A biztos pártválasztók körében hat százalékkal vezetnek Magyar Péterék. A kutatók szerint bejutna a parlamentbe a Mi Hazánk, a DK, sőt, még a Kutyapárt is. Ha Magyar Péter utóbbiakkal fogna össze, az akár szűk többséget is hozhatna neki a Mi Hazánk–Fidesz-tengellyel szemben. Jelentősen csökkent a bizonytalanok aránya, ők a Tiszánál kötöttek ki.
Masszív, 11 százalékos előnyt mért a Medián a Tiszának a Fidesszel szemben, de a Miniszterelnökséget vezető miniszter nem igazán hisz ebben, ők különben is választásokat akarnak nyerni, nem közvélemény-kutatásokat. Gulyás Gergely a kormányinfón elmondta azt is, hogy 40 százalékos béremelkedést várnak 2027-ig, és kijelentette, hogy december 30. után már nem nyúlnak hozzá a választási törvényhez. A miniszter a HVG kérdésére nem adott konkrét választ arra, hogy milyen lépéseket tesz a kormány a kárpátaljai magyarok védelmében az oroszok bombázása után. Többször is utalt viszont arra, hogy Orbán Viktor a pénteki rádióinterjújában bejelenti, ki lesz a jegybank új elnöke.
És ez korlátozza is a Tisza Párt kommunikációját Jeszenszky Géza volt külügyminiszter szerint. Jeszenszky szerint ma nehezebb rendszerváltó politikai mozgalmat építeni, mint a 80-as években. A Tiszának még bizonyítania kell, hogy kormányzóképes – mondta a veterán politikus.
Lehetett volna sebész, akadémikus, sőt sikeres magánpraxist építő influenszer orvos, mégis a politikát választotta Kulja András, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője. Mint mondja, pozíciókban egyelőre nem gondolkozik, és úgy érzi, hiába tagállami hatáskör az egészségügy, valamilyen szinten Brüsszelből is tud változást elérni. A gyógyítás és a betegekkel való kapcsolat azonban hiányzik neki. HVG-portré.