2007. március. 03. 13:50 Utolsó frissítés: 2007. március. 03. 13:58 Itthon

Kolláth: Ungváry „csúsztatott és hazudott”

Tegnap közöltük Ungváry Krisztiánnak a HVG-ben megjelent cikkét, amely az egykori belügyesek, állambiztonságiak mai szerepét taglalja. Erre reagált személyes megtámadtatás címén Kolláth György ügyvéd, aki tagadta Ungváry vele kapcsolatos állításait, amit válaszában azonban Ungváry továbbra is fenntartott. Kolláth most újra írt. A jogász levelét közöljük, noha az írás új tényt nem állít. A vitát szerkesztőségünk a maga részéről lezártnak tekinti.

Kolláth György

Utószó egy szellemi kukabúvárnak

A kifogásolt cikk
Ungváry Krisztián Papírdandár című cikkét itt olvashatja.
Tovább >>
A hvg.hu internetes újságban Ungváry Krisztián válaszolt az én rövid reagálásomra. Ismét csúsztatott és hazudott is, miként azt tette végig a polgári és büntető perünk során. Aki a saját szemének hisz inkább, képet kap a honlapomon a per lényeges állomásairól és hivatkozásairól. Látni fogja: Ungváryt a saját szakmájának jóérzésű zöme is megtagadta. Hiába figyelmeztették időben, hogy nálam nem fog találni terhelő tényt az állambiztonsági múltról, akciózott tovább. A történelem szemétdombján kutakodó belevaló gyerek már csak ilyen: ahol tud, árt, betart. Szellemi kukabúvárként erkölcsi-politikai ítéleteket oszt, rongydarabnak nézve azokat, akik a keze közé kerülnek. Ebben a helyzetben összekoszolhatja magát az is, aki egy méltatlan vita szívós résztvevője. Ezért itt és most, ezzel az utószóval abbahagyom a polémiát.

Egyetlen dologra szeretném felhívni a figyelmet. Bő tíz éve az Alkotmánybíróság az ügynökmizériáról szóló törvény felülvizsgálatakor két körülményre helyezett hangsúlyt. Egyrészt, az állambiztonsággal sújtottak információs kárpótlására, másrészt az államélet, s benne a régi rendszer „áttetszőségének” biztosítására. E célokhoz szükségtelen emberek kiszerkesztése, megalázása, személyes adataik sérelme, felmutatásuk akként, hogy jól megköpködhessék őket. Ungváry egész eddigi munkássága az utóbbit példázza. Egy neki tetsző törvény-módosítás (tíz)ezrével hozna felszínre a cikkében szereplő tetemrehívásokat, tárná fel kamu módon összeesküvés-elméletek fő-, és alszereplőit, verné szét még jobban miatta is megosztott társadalmunkat. Tudják, mi van akkor, ha egy japán selyempincsi magáévá kíván tenni egy agarat? Nem éri fel.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.