2006. november. 08. 15:46 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 08. 15:49 Itthon

Időjárás: csapadékos csütörtökre számíthatunk

A következő 24 órában a Kárpát-medence fölé eleinte meleg, majd egy hidegfront átvonulását követően hideg levegő áramlik, ezért csütörtökön már több lesz felettünk a felhő, és szórványosan csapadékra is számítani kell - jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szerdán az ország nagy részén a változó felhőzet mellett többé-kevésbé napos, száraz idő várható, de lehetnek tartósan párás, ködös helyek is. Csütörtökön észak felől átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet és délután szórványosan eső, zápor is kialakulhat. Szerdán többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csütörtökön az északnyugati szelet helyenként erős, olykor viharos lökések kísérik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1, +4 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 11, 16 fok között valószínű.

Észak-Európa felett egy több középpontú ciklonrendszer található, amelynek hatására arrafelé többnyire erősen felhős, illetve borult az ég. Egy hullámzó frontrendszer húzódik a Balti-tengertől Dél-Skandinávián át a Brit-szigetekig, főleg e frontrendszer mentén fordul elő eső, záporeső. A frontálzónától délre erős, olykor viharos a nyugati szél. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 5 és 12 fok között változik, azonban a Kelet-európai-síkságon sokfelé fagypont alatt marad. A Földközi-tenger középső és keleti medencéjének időjárását anticiklon alakítja, így ott napos, száraz az idő, délutánra 16 fok fölé melegszik a levegő. Közép-Európában, illetve az Alpok térségében szintén az anticiklon hatására csendes, őszi idő a jellemző, ugyanakkor a gyenge légmozgás miatt errefelé több helyen párás a levegő, és elsősorban a völgyekben az éjszaka folyamán ködfoltok is kialakulnak.
Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.