2005. június. 04. 09:57 MTI Utolsó frissítés: 2005. június. 04. 10:50 Itthon

Mécs Imre: "nem szabad tovább feszíteni a húrt!"

Mécs Imre szabad demokrata képviselő szerint a kisebbik koalíciós párt parlamenti frakciójának részt kell vennie az államfőválasztó szavazáson.

Mécs Imre a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában szombaton kifejtette: pártja a koalíciót és a választásokra felkészülést kockáztatja az államfőválasztástól való távolmaradással. "A választópolgárok csóválják a fejüket (...), én úgy gondolom, nem szabad tovább feszíteni a húrt (...), elég volt, megmutattuk, hogy mi különbek vagyunk, megmutattuk, hogy hihetetlenül föl tudjuk nagyítani a mi befolyásunkat, de okosan, ésszel azt kell mondani, hogy ennyi volt, és lássátok,milyen hibát követtetek el, mármint a másik oldal, de nekünk ezt nem szabad tovább feszíteni."

Az SZDSZ-frakció hétfőn a tagjaira kötelező döntést hozott, hogy nem vesznek részt a parlamenti szavazásban. Mécs Imre a műsorvezető azon kérdésére, hogy az SZDSZ-frakció 20 tagjának Szili Katalinra kell-e szavaznia, annyit mondott: részt kell venni a szavazáson.

"Kicsit sunyinak tűnő megoldás, hogy azt mondjuk, hogy nem akarunk részt venni a döntésben (...), de ezzel eldöntjük, ki legyen az elnök", és a másik oldal jelöltjét támogatjuk. (…) Fura taktikai kérdés került előtérbe, ami elnyomja az elvi szempontokat és a hagyományainkat, és ez idegen a Szabad Demokraták Szövetségének mentalitásától".

Az eset tanulságairól szólva hozzáfűzte: "egy kicsit magunkba kéne nézni, a két pártvezetésnek saját magába, és nem mutogatni egymásra, hogy hol rontottuk el ezt", miért nem volt az államfőválasztás kérdésében eredményes konzultáció, együttműködés a koalíciós pártok között.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.