Először tervezzük meg hova szeretnénk direkt, és hova vetett fényt.
Először tervezzük meg hova szeretnénk direkt, és hova vetett fényt. A járdákat és azokat a részeket ahol fontos sötétben is jól látni direkt fénnyel világítsuk meg, azaz a világítótest fényét a megvilágítandó részre irányítsuk.
A vetett fény ennél sokkal sejtelmesebb, hangulatosabb, de kevésbé erős. Érdemes a fűbe, vagy a járdalapok közé rejteni a fényforrásokat, amivel a házat, vagy egy szép növényt, kertrész világítunk meg. Annak környezetét pedig az arról visszavetődő fény fogja lágyabban, de annál látványosabban megvilágítani.
A kis teljesítményű napelemes lámpák főleg utak, ágyások kijelölésére alkalmasak, de jelzőfénynek kiválóan megfelelnek. Nappal feltöltődnek, éjszaka pedig az áramszámlát nem növelve borítják fénybe kertünket.
Egy kerti világítást - 3 db led-es égővel, tartó alkatrészekkel, elektromos vezetékekkel számolva - lényegében 5-8 ezer forintból kihozhatunk.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.