Fűmagot tavasszal és ősszel is vethetünk, a munkát lehetőleg esős, borongós időben végezzük, és fontos, hogy vetés...
Fűmagot tavasszal és ősszel is vethetünk, a munkát lehetőleg esős, borongós időben végezzük, és fontos, hogy vetés után ne hagyjuk kiszáradni a talajt. Az első nyírást körülbelül 10 centiméteres nagyságnál érdemes elvégezni, ezt követően hetente kell nyírni a füvet, ha mód van rá esős időben.
A magvetés első lépése: ássuk fel a talajt, majd szedjünk ki gyökerestől minden gyomot és oda nem illő tárgyat, végül gereblyézzük el szépen egyenletesen.
A fűmagot kézzel vagy géppel is kiszórhatjuk, a lényeg, hogy minél egyenletesebb legyen, majd a magokat a gereblye fejével ütögessük finoman a talajba. Végül alaposan öntözzük meg a területet, és pár hét múlva zöldellő kertünk lesz!
Olyan fűmagot válasszunk, ami megfelel az igényeinknek! Van olyan szárazságtűrő fűmag, ami a napos kertekben sem ég ki, de olyan fajtát is vásárolhatunk, ami ellenáll a taposásnak, így például sokgyerekes családoknak ilyet érdemes beszerezniük. A kényelmesek választhatnak nyírást ritkán igénylő fajtát is.
Kapható olyan fűmag is, amelyet százszorszép virágmaggal kevernek össze, így nem csak szép zöld gyepünk lesz, hanem virágos fűfelületünk is. Ma már kapható gyors kelésű fűmag, ami egy hét alatt kikel (ebben az angolperje aránya magasabb, ennek köszönhető a gyors kelés). Ezt ugyanúgy nyírhatjuk és vághatjuk, mint a füvet, ám azzal ellentétben a száraz, homokos talajon is megél, és jobban bírja a nyári napsütést is.
A fűmagvetésnél úgy számoljunk, hogy 1 kilogramm fűmag körülbelül 30-40 négyzetméter területre elegendő, kilogrammja pedig1500-3000 forintba kerül, minőségtől és kiszereléstől függően.
Ha maradt kopár folt, ahol nem kelt ki a fűmag, szórjunk ki néhány marékkal belőle, és pár héten belül itt is friss fű sarjad majd, a régi és az új vetés közötti különbség pedig gyorsan eltűnik. Ha olyan terület van kertünkben ahová nem ér el a fűnyíró, vagy ahol a fű nem él meg, próbáljuk ki a zöld szőnyeg nevű növényt (dichondra), ami egyenletes zöld felületet ad.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.