Terepruhás vendégek is érkeznek majd az új, 133 szobás pápai hotelbe.
Terepruhás vendégek is érkeznek majd az új, 133 szobás pápai hotelbe. A közeli NATO-repülőtéren ugyanis rendszeresen megfordulnak olyan tisztek, akiket most nehezen tudnak megfelelő színvonalon elszállásolni. A szálloda egyediségét nagyban növeli, hogy belsőépítészeti kialakítása a "repülés" hangulatának felidézésére törekszik, a szobákban és közös helyiségekben egyaránt.
Az új pápai szálloda döntően külföldi hitelforrásból valósul meg, kiegészítve a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács pályázatán elnyert 445 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatással, melyre vonatkozóan a támogatási szerződés megkötésének folyamatban van. A szálloda a Best Western szállodalánc tagja lesz, az üzemeltetését az Accent Hotel Management Kft. végzi, a szállodai beruházás eredményeként mintegy 40 új munkahely jön létre, és több mint évi 40 ezer vendégéjszakával bővül a helyi szálláskínálat.
A több mint 3,5 milliárd Ft nagyságú beruházással megvalósuló hotelhez 270 férőhelyes, szekcionálható konferenciaterem, tárgyalók, wellness részleg tartozik, mely magában foglal majd egy egyedi kialakítású Világutazó Éttermet, egy bárt és egy bowlingtermet is.
Tavaly a Pápai Termálvíz-hasznosító Zrt. nyilvános szállodafejlesztési célú ingatlanhasznosítási pályázatot hirdetett, melyet "a K+F Pannon Hotel Projekt Kft. nyert meg. Ez a cég vállalta a Várkertfürdő (Pápai Gyógy- és Termálfürdő) melletti egy hektáros telken 8600 m2 alapterületű, 133 szobás szálloda megépítését – közölte a távirati iroda OTS szolgálata.
A beszámoló szerint a beruházó idén májusban megszerezte a jogerős építési engedélyt, és mára már a Pápai Építész Stúdió irányításával elkészültek a kiviteli tervek is. Az építkezés várhatóan 2010 októbere végén megkezdődik, melynek generálkivitelezője a Market Építő Zrt. lesz, az építési munkákban és a belső berendezés kialakításában helyi vállalkozók részvételére is számítanak.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.