Gazdaság hvg.hu 2024. október. 03. 11:12

Elfogyott az erő, újra 400 fölött a forint az euróval szemben

Az ígéretes kezdés után a forint nem tudott megkapaszkodni a 400 alatti szinten. Gyengült a cseh korona és a lengyel złoty is.

Ismét áttörte a 400-as határt a forint euróval szembeni árfolyama október 3-a, csütörtök délelőtt 11 óra előtt. Pedig a forint – relatíve – jól kezdte a napot, az euróval szemben sikerült visszakapaszkodnia 400 alá, a reggeli piacnyitás után szinte egy lendületből megközelítve a 399-et. A forint a dollárral szemben is erősödött, 363,1-ről 362 alá.

A reggeli erősödés aztán nem tartott sokáig, 399,2-ről már fölfelé indult az árfolyam, míg kisebb nekifutásokkal átvitte a 400-at.

A régiós devizák hasonló pályán mozognak, reggel a cseh korona és a lengyel złoty is erősödött az euróval szemben, majd azok is újra gyengülni kezdtek.

A gyengülés oka Irán Izrael elleni támadása volt, illetve a támadásra adott izraeli és amerikai fenyegetés. A közel-keleti háború eszkalálódásának veszélye erősítette a kockázatkerülést a befektetők körében, a portfóliók átcsoportosítása biztonságosabbnak vélt eszközökbe okozta a feltörekvő országok devizáinak gyengélkedését.

A 400 fölötti szinten a következő komolyabb ellenállási pont 402-403-nál található.

Az elemzők többsége korábban arra számított, hogy a forint euróval szembeni árfolyama csak jövőre, esetleg az amerikai elnökválasztás esetleges sokkja hatására lép ki a 393-398 közötti sávból, ahol sokáig ingadozott.

Áttörte a 400-at a forint árfolyama

2022 vége óta nem járt az euró-forint árfolyam 400 fölött. A következő ellenállási pont 402-403 körül van. Minden attól függ, mennyire eszkalálódik a háború, rossz esetben elindul a lejtőn a forint, a 410-es euró sem zárható ki. A jegybanktól csak biztató üzenetek várhatók, az államadósság magas devizaaránya miatt pedig izzadhat Varga Mihály.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.