Drágult a belföldi és az exportértékesítés is.
Az egy évvel korábbihoz képest 2,5, az előző hónaphoz viszonyítva 0,7 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak 2024 júliusában a KSH kimutatása alapján. A belföldi értékesítés árai 1,4, az exportértékesítésé 3 százalékkal nőttek. Havi szinten 2 százalékos a drágulás, de az exportértékesítési árak júniushoz képest nem változtak.
Részletezve: tavaly júliushoz képest átlagosan 1,4 százalékkal nőttek a belföldi értékesítés árak, amelyek a feldolgozóiparban 2,8 százalékkal magasabbak, ugyanakkor az energiaiparban 2,1 az élelmiszeriparban pedig 1,5 százalékkal alacsonyabbak voltak.
Az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül belföldön az energia és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban együttesen 0,9, a beruházási javakat gyártókban 4,2, a fogyasztási cikkeket gyártókban 1,0 százalékkal emelkedtek az árak.
Az ipari exportértékesítési árak 3 százalékkal magasabbak voltak, ezen belül a 82,9 százalékos súlyt képviselő feldolgozóiparban 3,6, a 16,7 százalékos súlyú energiaiparban 3,2 százalékkal csökkentek az árak.
2024. január–júliusban a 2023. január–júliusihoz képest: a belföldi értékesítés árai 3,8, az exportértékesítéséi 0,5 százalékkal mérséklődtek, így az ipari termelői árak összességében 1,6 százalékkal alacsonyabbak voltak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.