Egy hete valósult meg a több mint fél évvel ezelőtti szándék.
Az uniós tagállamok közül utolsóként Magyaroroszág lépett ki az orosz kémbankból – derül ki abból a közleményből, ami a jelzett gúnynéven emlegetett Nemzetközi Beruházási Bank (IIB) honlapján jelent meg szerdán.
Ez alapján Magyarország – amely korábban festői székhelyet (amit meg is tartott a bank), sőt a bank vezető munkatársai számára diplomáciai mentességet is biztosított (amit azóta visszavontak) – csak október 19-én lépett ki a pénzintézetből, jóllehet a kormány már áprilisban jelezte, hogy visszahívja a bankból kormányzati delegáltjait.
A bankban való részvétel azután vált értelmetlenné, hogy az Egyesült Államok szankciós listára tette az IIB-t magát, illetve három vezetőjét, közte Laszlóczki Imrét, a bank magyar alelnökét, majd később az EU-ban is zároltak minden, az IIB-vel kapcsolatos tranzakciót.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.