Mindössze négy szakember távozik a kórházból, ketten közülük eddig részállásban voltak. Előzőleg egy levélben panaszolták be a szülészetet amiatt, mert a szülésznők szülészfelkészítés és tanácsadás címen tettek szert jövedelemre.
A Szent Imre Kórház 14 felmondott szülésze közül végül 10-en úgy döntöttek, maradnak – írja a Népszava.
A dolgozók még akkor mondtak fel, hogy a kórház vezetősége bejelentette, november 1-től megszünteti a szülésznők munkaidőn túli szülőszobai jelenlétét. A kórház azt követően lépett, miután egy álnéven írt panasz alapján rendőrségi nyomozás indult, és a kórház szülészeti osztályának vezető főorvosát is beidézték tanúként az ügyben. A levél lényegében arról szólt, hogy mennyiért lehet felbérelni szülésznőt a Szent Imrében.
A kismamák ötven–hetvenezer forintnyi összeget fizetnek a szülésznőknek, akik számlát is adtak. Ezen tanácsadás és szülésfelkészítés volt feltüntetve, mivel közkórházakban a hálapénz betiltása óta hivatalosan már nem lehet magáért a szülésért fizetni.
A Népszava szerint bérfeszültségek is hozzájárultak a szülésznők elégedetlenségéhez. Igaz, a kórház ezután sem tud többet fizetni, de egyikük már a botrány kipattanásakor elállt a felmondástól, kilencen pedig szerdán vonták vissza korábbi nyilatkozatukat. A lap úgy tudja, a távozó négy szakember közül ketten a magánszektorban folytatják, további két szülésznőnek pedig részállása volt ebben a kórházban.
Felmondások, orvoshiány, hálapénz: mi történik a magyarországi szülészeti osztályokon?
Rendőrségi tanúkihallgatás, felmondások, a fogadott szülésznői rendszer eltörlése - az elmúlt hetekben sorozatban érkeznek a meglepő hírek Magyarország egyik legnevesebb szülész-nőgyógyászati osztályáról, a Szent Imre kórházból. A történtek hátterében azonban nem feltétlenül az intézmény belső ügyeit, hanem az egész magyarországi szülészeti ellátás hibáit kell keresni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.