Az érintettek még nyáron jelezték, hogy bérrendezést akarnak, de nem teljesültek a követeléseik.
Nem csak amiatt mondtak fel szülészek a budapesti Szent Imre kórházban, mert az intézmény novembertől nem engedélyezi, hogy a munkaidejükön kívül is ott lehessenek szüléseknél, bérfeszültség is állhat a lépésük hátterében – írja a Népszava.
Kedden az RTL Híradójában hangzott el, hogy a főváros egyik legnépszerűbb szülészeti osztályáról tízen távoznak az előbbi ok miatt. A lap csütörtöki számában azonban már az olvasható, hogy 28 szakdolgozó közül 14 adta be a felmondását, és hogy az érintettek még júliusban jelezték: hasonló bérrendezést szeretnének, mint amilyet a diploma nélküli műtősök kaptak, akik akár így kétszer annyit kereshetnek, mint egy diplomás szülész.
A Népszava az intézmény vezetését és az Országos Kórházi Főigazgatóságot (OKFŐ) is megkérdezte arról, hogy látnak-e összefüggést a nem teljesült követelés és a kialakult helyzet között. A kórház a válaszában elismerte, hogy az osztály dolgozói a nyáron több javaslattal és kéréssel éltek, amelyeket ők az OKFŐ-nek továbbítottak. A szervezet azt válaszolta, hogy „a bérkövetelés az intézmény költségvetéséből, a szükséges pénzügyi fedezet rendelkezésre állása esetén lett volna teljesíthető, erről a dolgozókat is több alkalommal tájékoztattuk. Az idei költségvetésből – a megnövekedett költségek miatt – nem tudtunk elkülöníteni fedezetet, de továbbra is keressük a megoldást” – írták, megjegyezve, hogy az osztály szakdolgozói „a jogszabályi előírásoknak megfelelően a szakterületük szerint előírt maximális pótlékot kapják a kórháztól”.
A lap úgy tudja, hogy a kórház vezetése most a szakdolgozók belső vezénylésével próbálja pótolni az egyes műszakokból a szülészetről hiányzókat.