A koronavírus-járvány alatt is sokan gondolkodtak új vendéglő megnyitásán.
A célunk az volt, hogy építsünk egy olyan közösséget, ahol a gasztronómia tág értelemben vett szereplői, alapanyaggyártók, termelők, vendéglátóhelyek és különböző szolgáltató cégeknek legyen egy olyan tudásbázisa, ahova egymáshoz és természetesen hozzánk is fordulhatnak információért és segítségért - mondja Bánhalmi Kata, a Piqniq társalapítója.
A Covid a várt visszaesés helyett másfélszer annyi ügyfelet hozott a cégnek, aminek Rétfalvi-Kurucz Alexandra, a Piqniq másik társalapítója szerint az az oka, hogy az emberek elkezdtek tudatosabban tervezni, ha gasztróvállalkozást szeretnének indítani.
A helyzet azonban nem könnyű, hiszen a munkaerőpiaci nehézségek mellett az elszabaduló energia- és élelmiszerárak miatt sok vállalkozás kerül nehéz helyzetbe – akár már az induláskor is.
A Magasfeszültség című, a hvg.hu és az Európai Beruházási Bank együttműködésében készülő videósorozatunkban húsz olyan magyarországi céget mutatunk be, amely sikerrel vette az elmúlt időszak akadályait: képesek voltak reagálni a járvány okozta új helyzetre, innovatív megoldásokkal találták meg a kiutat a munkaerőhiányra vagy tűntek ki valamilyen egyedi megoldással.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.