Gazdaság hvg.hu 2022. június. 23. 17:10

A magyar cég, amelynek, ha bejön a terve, többet érhet, mint a világgazdaság

Ön vett már virtuális földet?

A cég egy véletlen folytán alakult meg egy baráti beszélgetés folyományaként – idézte fel a hvg.hu-nak Rétfalvi Gábor, a Next Earth CEO-ja és alapítója. Az alapötletet egy már létező projekt adta, melyben egy Google Mapset felnégyzetrácsoztak, és ezeket a négyzeteket - azaz lényegében virtuális földet - meg lehetett vásárolni.

„Néztük és egyszerűen zseniális volt a koncepció, nem értettük, hogy nem jött elő még senki vele” – mondta Rétfalvi, majd hozzátette: blockchain-technológiára vitték át az ötletet, úgy léptek a piacra. A megvett területen „te azt csinálsz, amit akarsz, a reálgazdaságból bármi digitalizálható NFT-ken keresztül és a Föld-térképre csatolható” – magyarázta a cégvezető.

Jelenleg még az egy ezrelékét sem értékesítették a Földnek, ám ha 12 dollárba kerülne minden egyes négyzet, akkor többet érne a Next Earth, mint a világgazdaság.

A Magasfeszültség című, a hvg.hu és az Európai Beruházási Bank együttműködésében készülő videosorozatunkban húsz olyan magyarországi céget mutatunk be, amely sikerrel vette az elmúlt időszak akadályait: képesek voltak reagálni a járvány okozta új helyzetre, innovatív megoldásokkal találták meg a kiutat a munkaerőhiányra vagy tűntek ki valamilyen egyedi megoldással.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.