Az EU tervezett szankciós listáján orosz állami vállalatok és médiacégek vezetői és Putyin szóvivője is szerepelnek.
Az Európai Unió szervein belül tárgyalások folynak a leggazdagabb orosz iparmágnások, állami vállalatok, illetve médiumok vezetőinek szankcionálásáról, írja a Bloomberg a birtokába került dokumentumokra hivatkozva. (Azt azonban sajnos nem részletezik, hogy az EU-nak pontosan melyik intézményeiről van szó, ez ugyanis a tervezett lépések gyakorlati hatásairól sokat elárulna.)
A lista, melyet a cikk szerint még a tagállamok kormányainak jóvá kell hagyniuk és amely még változhat, számos olyan milliárdos nevét tartalmazza, akik eddig kívül estek az Egyesült Államok szankcióin. Így szerepelnek rajta fém- és acélmágnások, banktulajdonosok, Putyin egyik barátja, de ott van Dimitrij Peszkov, aki hosszú ideje az orosz elnök szóvivője, illetve az orosz állami média számos szereplője, akiket az Unió álhírterjesztéssel vádol.
Az EU szankciós listára venne olyanokat is, akik az amerikai listán már szerepelnek, köztük a Rosznyeft és Transznyeft olajtársaságok vezetőit. Josep Borell, vezető uniós diplomata újságírói kérdésre azt mondta, az eddiginél több személyre és vállalatra kell a szankciókat kiterjeszteni. Elmondása szerint a teljes listát az uniós nagykövetek megbeszélésén fogják véglegesíteni.
„Ez magában foglal orosz oligarchák és üzletembereket is, akiknek a listára történő felvétele nagyon komoly gazdasági hatással jár és olyan politikai szereplőket, akik kulcsfontosságúak Putyin rendszerében"
– tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.