Az NB I.-ben szereplő csapatok közül 10 élt a lehetőséggel, hogy a taóból a koronavírus-járvány elleni védekezésre költsön.
A kormány még 2020 novemberében tette lehetővé, hogy a sportklubok a tao-támogatást a koronavírus-járvány elleni védekezéssel összefüggő célokra is felhasználják. Ennek köszönhetően több minden finanszírozhatóvá vált, a lázmérőtől egészen az egészségügyi vizsgálatokig.
Ezzel a lehetőséggel először a 2021/2022-es sportfejlesztési program összeállításánál tudtak élni. Az Mfor szerint az NB I.-ben szereplő csapatok közül szinte mindegyik élt is ezzel, egyedül a MOL Fehérvár, és a Puskás Akadémia döntött úgy, hogy nem igényelnek a járvány elleni védekezésre tao-forrást.
A többi csapat a tesztek mellett maszkokat és fertőtlenítőket vásárolt, de vannak olyan együttesek, ahol lázmérőkre és automata adagolókra költöttek a taóból. Az Mfor összesítése szerint 10 csapat összesen 425,1 millió forintot költött így, amiből a fentiek mellett
- 20 430 darab koronavírusteszt, valamint
- 1130 liter kéz- és felületfertőtlenítő folyadék
jött ki. A legnagyobb tételt előbbi jelenti, erre 400,1 millió forint ment el. Mindez azért is érdekes, mert a Kúria döntése értelmében a tao közpénznek minősül, vagyis jelen esetben az NB I.-es csapatok többsége közpénzből finanszírozza a teszteket.
Az MTK 124,8 milliót, a Honvéd 98,5 milliót, a Gyirmót pedig 60,8 milliót költött. Ezzel ők lettek a költési lista dobogósai.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.